Bude Roman Potočný pro Baník větším přínosem, než je v současně chvíli Rudolf Reiter?

Baník Ostrava během dnešního dne oficiálně oznámil příchod Romana Potočného, jenž do slezského klubu přestoupil ze Slovanu Liberec. Vedení Baníku si od Potočného slibuje především posílení křídelní hry, která na podzim Ostravě značně drhla.

Původně měl být problém křídelní hry Baníku vyřešen již v létě, když na sever Moravy z Bohemians 1905 přicházel Rudolf Reiter. Rudolfovi Reiterovi se však podzimní část v dresu Baníku moc nepovedla. Vedení a především fanoušci Baníku od něj čekali mnohem víc.

Jeden gól a tři asistence během podzimu jsou vzhledem ambicím Baníku Ostrava zkrátka málo. Také proto v zimním přestupovém období Baník velice stál o služby Romana Potočného, který během podzimu nastřílel v dresu Liberce nastřílel úctyhodných devět ligových branek, k nimž přidal tři asistence.

Ke spokojenosti všech fanoušků Baníku se také nakonec přestup uskutečnil. Teď už jen musejí doufat v to, že výkony Romana Potočného budou mnohem lepší než výkony Rudolfa Reitera. Potočný k tomu má všechny předpoklady, nejenže je v nejlepším fotbalovém věku, ale také má potřebné fotbalové kvality, mezi něž patří rychlost a čich na góly.

Kromě těchto důležitých fotbalových vlastností Potočný na hřišti vyčnívá oproti Reiterovi v ještě jedné věci, kterou je obrovské herní sebevědomí. Málokdo si totiž na českých ligových trávnících věří právě tak jako Roman Potočný. Právě jeho velké sebevědomí by mohlo sehrál klíčovou roli v tom, aby jej nesemlelo svérázné a náročné ostravské publikum.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Projekt Restart aneb Kdy se vrátí nejvyšší evropské soutěže

Některé významné evropské ligy už tuto sezónu oficiálně ukončily. Které to jsou a které se naopak připravují na dlouho očekávaný návrat?

Potvrzeno! Götze se po sezoně rozloučí s Dortmundem. Kam zamíří dál?

Fotbalově zde vyrůstal, pak odešel k rivalovi a fanoušky si opět usmířil. Tato sezona je však pro mistra světa z roku 2014...

Nechtěný Coutinho! Bayern Mnichov nevyužil opci na jeho nákup. Několik zájemců se však hlásí z Anglie

Hostování Philippeho Coutinha v bavorském Bayernu se pravděpodobně nepromění v trvalý přestup. Klub nevyužil původní opci, kterou sjednal s Barcelonou, a budoucnost...