Bude Roman Potočný pro Baník větším přínosem, než je v současně chvíli Rudolf Reiter?

Baník Ostrava během dnešního dne oficiálně oznámil příchod Romana Potočného, jenž do slezského klubu přestoupil ze Slovanu Liberec. Vedení Baníku si od Potočného slibuje především posílení křídelní hry, která na podzim Ostravě značně drhla.

Původně měl být problém křídelní hry Baníku vyřešen již v létě, když na sever Moravy z Bohemians 1905 přicházel Rudolf Reiter. Rudolfovi Reiterovi se však podzimní část v dresu Baníku moc nepovedla. Vedení a především fanoušci Baníku od něj čekali mnohem víc.

Jeden gól a tři asistence během podzimu jsou vzhledem ambicím Baníku Ostrava zkrátka málo. Také proto v zimním přestupovém období Baník velice stál o služby Romana Potočného, který během podzimu nastřílel v dresu Liberce nastřílel úctyhodných devět ligových branek, k nimž přidal tři asistence.

Ke spokojenosti všech fanoušků Baníku se také nakonec přestup uskutečnil. Teď už jen musejí doufat v to, že výkony Romana Potočného budou mnohem lepší než výkony Rudolfa Reitera. Potočný k tomu má všechny předpoklady, nejenže je v nejlepším fotbalovém věku, ale také má potřebné fotbalové kvality, mezi něž patří rychlost a čich na góly.

Kromě těchto důležitých fotbalových vlastností Potočný na hřišti vyčnívá oproti Reiterovi v ještě jedné věci, kterou je obrovské herní sebevědomí. Málokdo si totiž na českých ligových trávnících věří právě tak jako Roman Potočný. Právě jeho velké sebevědomí by mohlo sehrál klíčovou roli v tom, aby jej nesemlelo svérázné a náročné ostravské publikum.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Náčelník odstoupil! Jak očistit český fotbal? Změnit prostředí, dosadit důvěryhodné tváře

Český fotbal se už několik zmítá ve velmi nelichotivé situaci. Do pátku se zdálo, že se jedná o situaci bezvýchodnou, teď to ale vypadá, že vyšlo světlo na konci tunelu. I přes uvalení vazby a důkladné prošetřování však stále nemusí být vyhráno. Roman Berbr stejně nikdy nebyl nejvyšším představitelem českého fotbalu. Vyhovovala mu situace ze zákulisí, kde "potají" tahal za své loutky, jak potřeboval. To se ale musí úplně změnit.

Berbrova cesta k moci – díl 1. Odkaz kariérního komunisty

Nechal si říkat Náčelník, Taťka, klaněli se mu lidé mnohem vzdělanější, chytřejší, kteří ve fotbale dosáhli na vysoké mety a proslavili ho po celém světě. Čím si Roman Berbr, osoba nepříliš vyspělého intelektu, sociálních vazeb, která neměla skutečné kamarády, takové výsadní postavení vydobyla?

Pro PSG nadešel čas pomsty, Manchester United zavítá do Paříže: Preview a tipy na sázení

Po velkých problémech během září se PSG konečně dalo dohromady a již roztočilo svá kola na plné obrátky. Teď už by je koronavirus zaskočit neměl, přišel tedy čas se konečně pomstít za ostudnou porážku s Manchesterem United v Lize mistrů.