Spojte se s námi


Fortuna liga

Bude muset Sparta po roce znovu řešit brankářský post? Vindahl je pro Celtic první volbou, na radaru má však i bývalého Sparťana

Bude muset po roce řešit vedení Sparty v čele se sportovním ředitelem Tomášem Rosickým otázku brankářské jedničky? Peter Vindahl je totiž velmi vysoko na radaru Celticu. V případě neúspěchu by se skotský tým zaměřil na příchod Martina Dúbravky.

Publikováno

dne

Bude muset po roce řešit vedení Sparty v čele se sportovním ředitelem Tomášem Rosickým otázku brankářské jedničky? Peter Vindahl je totiž velmi vysoko na radaru Celticu. V případě neúspěchu by se skotský tým zaměřil na příchod Martina Dúbravky.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Před rokem bylo vedení Sparty v nepřívětivé situaci. Dlouho se totiž nevědělo, zda se domluví s Manchesterem United na dalším hostování Matěje Kováře.

Čtyřiadvacetiletý brankář nakonec zamířil do Leverkusenu za částku pohybující se ve výši pět milionů eur. Německému celku výrazně pomohl k postupu do finále Evropské ligy, podílel se také na zisku domácího poháru. Jeden start si připsal i v Bundeslize.

Start ročníku 2023/24 tak odchytal coby brankářská jednička ve Spartě Vojtěch Vorel. Na konci července však celek z Letné oznámil příchod dánského brankáře Petera Vindahla.

Šestadvacetiletý gólman se velmi rychle aklimatizoval na nové prostředí a stal se neotřesitelnou jedničkou. Vindahl odchytal ve Fortuna lize 33 utkání, během nichž si dvanáctkrát udržel čisté konto.

Výraznou měrou se tak podílel na tom, že se Spartě povedlo obhájit mistrovský titul. K tomu navíc přidala i triumf v MOL Cupu a účast v osmifinále Evropské ligy, v němž nestačila na Liverpool. Navzdory občasné kritice se bývalý gólman Norimberku stal velkým oblíbencem fanoušků.

Další angažmá pro Vindahla?

Po vydařeném roce je ale možné, že se Vindahl bude znovu stěhovat. Po Dánovi touží Celtic, kde by měl mezi třemi tyčemi nahradit již sedmatřicetiletého Joe Harta, který výraznou část své kariéry strávil v Manchesteru City.

Pro vítěze Premiership je Vindahl první volbou, Sparta by však údajně požadovala více než čtyři miliony liber. Pokud by se vedení obou klubů nedokázalo dohodnout na podmínkách přestupu, zaměřil by se Celtic na příchod Martina Dúbravky.

Pětatřicetiletý Slovák aktuálně hájí barvy Newcastlu. Po zranění by se však měl znovu vrátit do brány Nick Pope a Dúbravka by znovu usedl jen na lavičku náhradníků. I vzhledem k pokročilému věku se zřejmě vedení Maqpies potenciálnímu odchodu nebrání.

Zdroj: Fortuna liga, X – Scott Wilson

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.