Spojte se s námi


Bundesliga

Bude Leverkusen ještě silnější? Schick je zpět, o víkendu může hrát. Moje sezona začíná, hlásí. Má to ale háček

Konečně. Reprezentační pauza je minulostí, na scénu se vrací klubový fotbal. Spolu s ním zřejmě také český útočník Patrik Schick. Hvězda Bayeru Leverkusen dlouho marodila, o víkendu by ale mohla poprvé od března naskočit do zápasu. Jak se těší?

Publikováno

dne

Konečně. Reprezentační pauza je minulostí, na scénu se vrací klubový fotbal. Spolu s ním zřejmě také český útočník Patrik Schick. Hvězda Bayeru Leverkusen dlouho marodila, o víkendu by ale mohla poprvé od března naskočit do zápasu. Jak se těší?

V podstatě se nabízí jedna otázka. Kde by byl, kdyby jej netrápila zranění? Patrik Schick už fotbalovému světu nejednou ukázal své kvality i potenciál. Zdravotní problémy ho ale pořádně brzdí.

V Leverkusenu o tom vědí své. Když byl ale plně zdráv, všechno si sedlo a on dostal důvěru, naháněl ve střeleckých dostizích taková esa, jakými jsou Erling Haaland či Robert Lewandowski. Nora dokonce v sezoně 2021/22 pokořil.

Právě ročník 2021/22 byl pro českého útočníka dosud tím nejpovedenějším v kariéře. V Bundeslize nasázel 24 gólů, byl druhým nejlepším střelcem soutěže a po sezoně se mluvilo o jeho případném odchodu do většího klubu.

Schick ale podepsal novou smlouvu v Leverkusenu a v klubu je dosud. Jenže na životní sezonu nenavázal. Ta další totiž skončila hrůzostrašně nejen pro něj, ale také pro jeho tým. Do té právě probíhající ještě nezasáhl.

27letý útočník se zkušenostmi z AS Řím či Lipska totiž od března marodil. Většinu minulé sezona laboroval s třísly, v červnu absolvoval operaci a od té doby se hodně změnilo.

Přišel Schick o místo?

Leverkusen se po vedením Xabiho Alonsa rozehrál do neuvěřitelné formy. Možná až nad očekávání se chytil také Victor Boniface, jenž přišel jako muž, který má zaujmout Schickovu pozici.

Bayer pořídil nigerijského útočníka za 20 milionů eur z belgické ligy, nyní je jeho hodnota dvojnásobná. Důvod? 10 soutěžních zápasů, 9 gólů, 3 asistence. Tak nějak dal fanouškům i hráčům Leverusenu příležitost na českého útočníka zapomenout.

Ostatně když na tiskovce Leverkusenu, nyní nejlepšího týmu v Německu, padla otázka, jestli Cristiano Ronaldo, nebo Lionel Messi, odpověděl gólman Lukáš Hrádecký právě jménem Boniface.

Schick to nebude mít s návratem do sestavy lehké. Leverkusen hraje skvěle. O místo se musí rvát také Adam Hložek, do týmu navíc přes léto přibyl také Matěj Kovář.

Moje sezona začíná, hlásí český útočník

„Jsem zpět v týmovém tréninku. Vypadá to velmi dobře. Nemám žádné bolesti, jako tomu bylo v posledních měsících a v minulém roce. Mám z toho velkou radost,“ nechal se v rozhovoru pro Bild slyšet Patrik Schick.

Užívá si hlavně to, že může trénovat se spoluhráči. Nějakou chvíli už sice trénoval, jenže pouze individuálně, což není úplně ono. Teď se musí dostat co nejdříve do formy, aby byl schopen držet krok se svými spoluhráči, kterým se vede skvěle.

„Naše hra vypadá z tribuny dobře, ale já chci být konečně na hřišti. Nedokázal jsem být úplně vždy šťastný, když jsem se musel pouze dívat. Tomu je teď konec. Moje sezona právě začíná,“ hlásí odhodlaně odchovanec pražské Sparty.

V sobotu se Leverkusen ukáže na půdě Wolfsburgu. Objeví se na hřišti i Schick? „Byl to náš cíl a je to reálné,“ sdělil nadějně. „To zranění, kterým jsem prošel, je pro fotbalisty jedno z nejtěžších. Jsem rád, že je vše za mnou a můžu se soustředit na budoucnost a na návrat,“ dodal.

Jeho návrat je skvělou zprávou také pro reprezentaci. Za tu nenastoupil od září loňského roku. Teď by mohl být u klíčových zápasů v rámci kvalifikace na mistrovství Evropy, které bude v roce 2024 hostit Německu.

Zdroj: Bild, Transfermarkt, Bayer Leverkusen

Reklama

Oblíbené