Bravo Teplice! Ostatní týmy se ale musí přidat, jinak zanikne jejich výstup do ztracena

Kauza Romana Berbra zahýbala celým českým fotbalem. K celé situaci se vyjadřují jak fanoušci, tak experti či bývalí hráči. Teď se ale ke všemu vyjádřil i předseda představenstva FK Teplice Pavel Šedlbauer a vyzval členy Výkonného výboru FAČR k rezignaci. Chválihodný krok, který však musí být podpořen dalšími kluby, jinak se bude jednat o výstřel do prázdna.

Zdroj: mfkkarvina.cz

Na znění celého vyjádření předsedy Šedlbauera se můžete podívat zde. Teplice patří po delší dobu mezi hlasité kritiky poměrů v českém fotbale a bohužel na to tvrdě dopláceli. Časté červené karty, obrácené penalty, delegace těch samých rozhodčích, to vše si museli Na Stínadlech vytrpět.

K averzi svazu vůči teplickému svazu navíc přidal i záložník Tomáš Kučera, který do své písničky vložil verš: “Je*u toho Berbra a samozřejmě Peltu,” za který si vysloužil mastnou pokutu za urážku dobrého jména českého fotbalu.

Nicméně rok se s rokem sešel a to, na co tepličtí delší dobu poukazovali se stalo skutečností. Roman Berbr byl společně s dalšími 19 osobami v pátek zatčen a následně vzat do vazby. Prošetřuje se jeho údajné manipulování zápasy ve druhé a třetí nejvyšší soutěži.

Před žlutomodrými je třeba smeknout klobouk. Nebáli se vystoupit proti Berbrovu impériu ani, když na to byli úplně sami a nebojí se se ozvat ani teď.

Jenže takových klubů je potřeba více. Slavia v čele s Jaroslavem Tvrdíkem v minulosti také patřila mezi velké kritiky FAČRu, ale když zjistila, že je na to téměř sama, z boje se stáhla.

Teď je potřeba, aby se Slavia opět ozvala, aby se vůči současnému vedení vymezila jak Sparta, Ostrava, Olomouc nebo třeba Liberec. Na západě Čech to bude z jistých důvodů složitější. Pokud velké kluby vyzvou FAČR k demisi a vymezí se proti Berbrovi a jeho lidem, menší kluby je pravděpodobně budou následovat.

Pokud bude ve fotbale stále vládnout strach a teplický výstup zůstane osamocen, nikam se neposuneme. Martin Malík s Dagmar Damkovou budou sloužit jako loutky dál a prostředí zůstane stejně špinavé.

Teď je ten pravý čas, aby se kluby vzbouřily a jednou pro vždy svrhly vládu plnou intrik, uplácení a špinavých podvodů. Teplice udělaly první krok a předaly štafetový kolík dál. Přidá se někdo?

Zdroj: fkteplice.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Problém Teplic je dlouhodobě v tom, že mají psychicky labilní tým. To pak přímo svádí k tomu, aby si soupeř, který proti nim potřebuje bodovat, “zpracoval” sudího, aby jim dal najevo zaujatost proti nim, protože je to položí a tím budou body jisté.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Z české ligy bude těžké dostat se do reprezentace. Mým cílem je přestoupit do zahraničí, říká Filip Nguyen

Osmadvacetiletý brankář Filip Nguyen je v současné době neotřesitelnou jedničkou v týmu Pavla Hoftycha. V rozhovoru pro náš web prozradil mimo jiné i to, jaké šance dává Spartě a Slavii na postup do jarních bojů Evropské ligy.

Švancara: Slavii dlužím 30 milionů, ale dostal jsem málo času

Petr Švancara přestoupil v září 2000 do pražské Slavie, která za něj zaplatila nemalé peníze. Přestup za 30 milionů se ale vůbec nepovedl.

Vitrína dneška: Malík se bojí veřejnosti, Sparta hledá lepší dorostence

Zástupce vedení české fotbalové asociace se bál jít do pořadu na veřejnoprávní televizi. Rudý motor se zadrhl, Sparta po porážce v Plzni padla ostudně doma s Českými Budějovicemi.