Spojte se s námi


Fortuna liga

Bratři Zíkovi o přestupech Nicolae Stancia a Josefa Šurala z pražské Sparty

Publikováno

dne

I přesto, že zimní přestupového období v české lize ještě není uzavřeno, největší odchody již proběhly. Mezi nejzajímavější přestupy určitě patří odchody dvou hráčů pražské Sparty, kteří nečekaně, alespoň v případě Nicolae Stancia, odešli za vidinou lepších finančních podmínek. U českého reprezentanta Josefa Šurala šlo především o vyřešení své končící smlouvy u svého zaměstnavatele, se kterým se nedohodl na podmínkách nového kontraktu.
zdroj: GLOBAL SPORTS AGENCY

Co mi řeknete k hráči Nicolae Stanciu a k jeho přestupu ze Sparty do Al Ahlí SC?

Upřímně říkáme, že nás to velmi mrzí že odešel. S Nicolaem jsme měli velmi dobrý vztah a shodou okolností „to dokonce byl můj soused, bydleli jsme ve stejném bytovém domě,“ říká Filip Zíka.

Nicolae Stanciu, když ho rozebereme, je velmi kvalitní hráč, a po lidské stránce i velmi kvalitní člověk. Umí komunikovat s médii a fanoušky, je velmi upřímný člověk a myslíme si, že patřil mezi osobnosti celé české ligy.

Z hlediska přestupu mohu říct, že Nicolae Stanciu, je opravdu velmi upřímný člověk, a to, co řekl při odchodu mediím, že měl nabídku ze Saudské Arábie, která byla velmi interesantní a pro jeho rodinu zajímavá. Nicolae Stanciu řekl, že myslel hlavně na to, jak zajistit celou svojí rodinu i třeba pro další generace, protože nabídka ze strany Al Ahlí byla velmi zajímavá. Musíme ho chápat v tom, že za 10 let může ukončit fotbalovou kariéru a půjde do fotbalového důchodu s nejistotou budoucích příjmů po kariéře. Proto chápeme jeho zájem o to, aby si v následujících letech vydělal a zajistil tak sebe a svoji rodinu do konce života.

Ještě bychom chtěli dodat, že Nicolae je velmi ambiciózní člověk a do Sparty přicházel s tím, že bude vyhrávat trofeje a velmi ho srazilo, že se Spartou vypadl v předkole Evropské ligy a další okolnosti, které mu ubrali na motivaci. Následně na to přišla nabídka ze Saudské Arábie, a Nico si uvědomil, že bude dobré si na 2-3 roky zahrát za Al Ahlí a tím si zajistit celou svou rodinu a například ve 27 letech, kdy bude stále v ideálním fotbalovém věku, se může vrátit do Evropy a pokračovat ve své kariéře zpět v některé z evropských soutěží.

Ještě bych chtěl zmínit, říká Filip Zíka: „Saudskoarabskou fotbalovou ligu není radno podceňovat, její úroveň je kvalitní. Takže bychom chtěl zmínit, že přestup do Al Ahlí určitě není krok zpět. Do arabského fotbalu se investují velké peníze a v tamní lize nastupují velmi dobří mladí hráči. Například v poslední den přestupového období přišel do Arabského týmu Al Duhail reprezentant Japonska Shoya Nakajima, o kterém se spekulovalo, že přestoupí do Manchesteru City . Arabský Al Duhail,  tohoto hráče vykoupil z portugalského Portimonense za 35 milionů Euro.“

„Takže speciálně celá arabská fotbalová liga takto investuje do mladých hráčů. I kvůli ambicím tamních celků prosadit se ve velmi uznávané asijské Lize mistrů, která má velmi dobrou kvalitu,“ říká David Zíka.

zdroj: GLOBAL SPORTS AGENCY

Co mi řeknete k Vámi zastupujícímu klientovi Josefovi Šuralovi a jeho přestupu ze Sparty do tureckého Alanyasporu?

Josef Šural, jakožto kapitán pražské Sparty a reprezentant České republiky, měl nějaké určitě představy, ale Sparta Praha měla ze svých důvodů představy odlišné, takže se klub a hráč nedomluvili na další možné spolupráci, což se stává. Takže u Pepy byla situace o tom, že měl smlouvu do léta 2019, kde byla varianta, že zůstane do léta, kdy mu vyprší smlouva, ale za nepříznivých okolností, kdy by pravděpodobně nedostával tolik příležitostí vzhledem k blížícímu se konci smlouvy. Takže druhá možnost, kterou si Pepa zvolil, byl přestup do zahraničního klubu.

Z hlediska zájmu o Josefa Šurala bylo nabídek více. Nicméně kritériem Pepy bylo, aby nabídka měla dobrou úroveň jak po finanční, tak i po životní stránce.

Z hlediska nabídek se můžeme bavit zcela otevřeně. Jednalo se o nabídky polského klubu Lech Poznaň, další zajímavá nabídka byla z americké MLS, konkrétně New York City, izraelského Beitaru Jerusalém. Začátkem ledna se ozval belgický Lokeren, který po Pepově odmítnutí musel situaci řešit plzeňským Řezníčkem. V neposlední řadě byla nabídka rovněž ze Saudské Arábie, z Al Fatehu. Avšak ani jedna nabídka Pepu Šurala neoslovila, takže je s díky odmítl.

Josefa Šurala oslovila nabídka tureckého Alanyasporu, kde si osobně Josef zjišťoval informace například od svého dobrého kamaráda z liberce Davida Pavelky, ale také od exlibereckého Isaacka Sackeye, který právě v Alanyasporu působí, takže od něho měl informace z první ruky.

zdroj: GLOBAL SPORTS AGENCY

Josefa nabídka zaujala, právě jak po fotbalové stránce, tak i celkově destinace, protože se jedná opravdu o velmi kvalitní destinaci pro rodinný život, je tam bezpečno, výborná instrastruktura, kvalitní život, dobré počasí včetně velmi krasného moře, a samozřejmě i v neposlední řadě velmi dobré finanční podmínky smlouvy.

Co musíme zmínit, tak jednání o přestupu nebyly jednoduché. Proběhla tam těžké jednání. I přestože Sparta Praha udělala velmi vstřícné gesto, tak chtěla alespoň nějaké minimum za Josefa dostat, což je pochopitelné, ale turecké kluby a jejich zastupitele jsou velcí obchodníci, kteří většinou začínají od nuly, a postupně přihazují, aby samozřejmě uzavřeli co nejlepší podmínky ve svém zájmu, takže jednání trvalo velmi dlouho a bylo velmi náročné, ale ve finále to dopadlo ke spokojenosti všech zúčastněných. Jednání s Turky jsou vždy složitá, zdlouhavá a často psychicky náročná, je to o tom, kdo první svolí a udělá první kompromis.

zdroj: Bernard Polák

Dle posledních informací je Pepa v Alanyi velmi spokojený a všechno probíhá tak jak má, za což jsme moc rádi.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.