Spojte se s námi


Fotbal

Brankář, který poslal Kangu zpátky do Srbska, předvedl neuvěřitelnou oslavu

Dva Česku známí fotbalisté, kteří se představili na Africkém poháru národů, míří domů. Konkrétně se jedná o slávistu Petera Olayinku, jehož Nigérie vypadla s Tuniskem (0-1) a také o Guélora Kangu. Bývalí sparťan má dokonce výrazný podpis na vyřazení Gabonu, v pe.

Publikováno

dne

Dva Česku známí fotbalisté, kteří se představili na Africkém poháru národů, míří domů. Konkrétně se jedná o slávistu Petera Olayinku, jehož Nigérie vypadla s Tuniskem (0-1) a také o Guélora Kangu. Bývalí sparťan má dokonce výrazný podpis na vyřazení Gabonu, v penaltovém rozstřelu proti Burkině Faso neproměnil penaltu.

Čeští fanoušci, především ti slávističtí, zoufat nemusejí, ve hře o trofej je stále exslávistické stoperské duo Michaeil Ngadeu (Kamerun) a Simon Deli (Pobřeží slonoviny). Kamerun postoupil úspěšně do čtvrtfinále, když vyřadil Komory. Deliho sloni se v osmifinále zkusí prodrat přes silný Egypt.

Každopádně nyní se zaměříme na duel Guélora Kangy, jenž i díky své neproměněné penaltě na AFCONu končí. Vychytal ho jeden z nejlepších gólmanu šampionátu Hervé Koffi.

Kdo je Koffi? To jméno si zkuste zapamatovat, v belgické nejvyšší soutěži má v této sezóně druhý nejvyšší počet zákroků (85) a jeho úspěšnost zákroků je 74,6 %. 25letý brankář působí v RSC Charleroi, ale určitě pokukuje po vyšší metě.

S Koffiho kvalitami se smolně potkal i Kanga, který na šampionátu rozhodně nezklamal. Ve skupinové fázi patřil mezi nejlepší hráče Gabonu a objevil se dokonce v nejlepší jedenáctce základní skupiny C. Nyní však míří zpátky do Srbska.

Ofenzivní univerzál Crvene Zvezdy Bělehrad měl proti Burkině Faso nejvíce dotyků s míčem ze všech hráčů na hřišti (89), vyprodukoval tři střely a dvě klíčové přihrávky. Nebýt neproměněné penalty, tak by ho prestižní server WhoScored určitě odměnil vyšším ratingem, takto si Kanga vysloužil známku 6,54.

Fotbalovou veřejnost však nejvíce zaujala postupová oslava již zmíněného brankáře Burkiny Faso. Podívejte se sami! Kam se hrabou gólové oslavy útočníků, že?

Zdroje: Squawka Football, Mateusz Perek, WhoScored

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.