Braithwaite: Jsem si jistý, že v Barceloně zůstanu déle než 4 a půl roku

S hodně odvážným tvrzením přišel v rozhovoru pro ESPN útočník Martin Braithwaite. Dán se totiž nechal slyšet, že věří v delší setrvání v Barceloně a doufá, že se stane součástí jednoho z nejlepších týmů v klubové historie. Na závěr pak prozradil i to, že před svou ženou tajil informaci o možném přesunu do Katalánska.

Embed from Getty Images

Jsem si jistý, že zde setrvám déle, než 4 a půl roku. Takhle to ve své hlavě vidím já. V tomto bodě chci jenom hrát, užívat si to a vyhrávat s tímto týmem trofeje, protože od toho jsem tady. Podívám se na všechny ty legendární hráče, kteří zde hráli, a všechna ta období, kdy měla Barcelona jedny z nejlepších týmů.

Pro mě je jedním z cílů moci říct, že jsem hrál v jednom z nejlepších výběrů Barcy své generace. Chci, aby se lidé ohlíželi a říkali: ‘Ano, to byl jeden z nejlepších týmů v historii Barcelony. Je to pro mě obrovská motivace a vyžaduje hodně tvrdé práce, ale já to udělám. Jsem zkrátka vzrušený.

Cítil jsem, že by bylo lepší počkat s oznámením přestupu až podle toho, jak všechno proběhne. Kdyby to bylo 100% vážné, své ženě bych o tom řekl, ale nebyl důvod se vzrušovat s těmi, kteří mě obklopují. Vzrušovalo mě to, ale věděl jsem, že kdybych o tom řekl ostatním, mluvili by o tom neustále.

Byl jsem v Leganés a musel jednat. Když jsem na konkrétním místě, vydávám ze sebe 100 % a tak jsem nechtěl myslet na cokoliv jiného. Obvykle říkám mé ženě všechno, ale o tom všem se dozvěděla až 3 dny před podpisem smlouvy, jelikož se případ dostal do médií. Stalo se to ráno a já jí do večera neviděl. Řekl jsem, že s ní potřebuji mluvit.

Ona věděla proč. O Leganés nelze říct dost dobrých slov. Bylo to tam pro mě opravdu speciální a to i kvůli způsobu, jakým se ke mě chovali, když jsem musel odejít. Někdy opouštíte klub se smíšenými pocity, ale tam mě naprosto chápali a říkali, že to je životní šance a tak jí musím využít. Oni by udělali totéž.

Samozřejmě nebylo fér, že za mě nemohli najít náhradu. To chápu, ale v konečném důsledku ke mě byli velice, velice hodní.“ Dodejme, že osmadvacetiletý rodák z Esbjergu přišel v únoru jako nouzová náhrada za Ousmana Dembélého a zatím má u Blaugranas na svém kontě 3 ligová klání, ve kterých odehrál 128 minut.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Sevilla odolávala až do prodloužení, Bayern si však došel pro čtvrtou trofej v tomto roce!

Bayern získal čtvrtou trofej v letošním roce! Superpohár UEFA mezi vítězi Ligy mistrů a Evropské ligy však došel až do prodloužení, Sevilla totiž velice dlouho vzdorovala i přes dominanci bavorského celku.

Plzeň postupuje! Přesvědčivý výsledek však shazuje nepřesvědčivý výkon

Viktoria Plzeň dokázala porazit dánského soupeře a postupuje do posledního předkola Evropské ligy. Přesvědčivý výsledek 3:0 však shazuje nepříliš přesvědčivý výkon.

Atlético Madrid potvrdilo dohodu s Barcelonou! Příchodu Luise Suáreze již prakticky nic nebrání

Uruguayský útočník přestupuje po vypršení kontraktu zdarma do konkurenčního Atlética Madrid. Barcelona však z bonusů může inkasovat až 6 milionů euro (162 milionu korun). Suárez se ve středu na tréninku rozloučil se svými spoluhráči včetně Lionela Messiho a svůj odchod ze slavného klubu hodně prožíval. Bylo vidět, že jej dohnaly emoce a neubránil se slzám.