Spojte se s námi


Bowling

Bowler Jelínek na Prestige Tour přepsal historii, v Praze opět dominoval

Bowlingová Prestige má za sebou sedmý turnaj sezony 2022/23. Turnaj, který musel být přesunut z Pardubic do Prahy, si zahrálo 113 hráčů. Nejlepším z nich se stal Lukáš Jelínek, pro něhož se jedná už o pátý titul v dosavadním ročníku, což se mu podařilo jako prvnímu v historii.

Publikováno

dne

Bowlingová Prestige má za sebou sedmý turnaj sezony 2022/23. Turnaj, který musel být přesunut z Pardubic do Prahy, si zahrálo 113 hráčů. Nejlepším z nich se stal Lukáš Jelínek, pro něhož se jedná už o pátý titul v dosavadním ročníku, což se mu podařilo jako prvnímu v historii. Na pomyslném pódiu ho doplnili Václav Rác a Jaroslav Lorenc.

Neděle

Tradičně v neděli se hráči sešli na první rundy Prestige Tour. V prvních třech blocích se utkalo necelých sedmdesát bowlerů. První části dominoval Václav Rác, jehož 1289 bodů stačilo na klidné vedení. Finální druhá příčka znamená pro hráče ze Západních Čech první pódium od 15. 11. 2021.

Výborně zahrála i nejlepší žena Jana Marešová, která den před turnajem oslavila výročí 16 let od výhry na historicky první Prestige Tour. Celkový nához 1213 bodů jí stačil nejen na post nejlepší ženy, ale také na solidní čtvrtou příčku celkem. První runda se povedla i Adamu Haxovi, který v letošním roce okupuje první místo v podkategorii P165 (hráči se sportovním žebříčkem pod 165 bodů – pozn. red.).

Prostředního nedělního bloku se jako největší hvězda zúčastnil druhý muž minulého turnaje Ondřej Prekop. Pardubický junior tentokrát na pódium nedosáhl, celkově skončil na 23. místě. Iniciativu tak přebral další člen juniorské kategorie Tomáš Vacek.

Hráč z Hluboké nad Vltavou nahrál celkem 1201 bodů a opět potvrdil, že s ním musíme do příštích sezon počítat. I ve druhé rundě se nejlepší ženou stala Jana, tentokrát Lébrová. Sedmnáctinásobná mistryně ČR napříč kategoriemi tak opět potvrdila svou kvalitu.

Závěrečná runda víkendu přinesla nečekané vítězství dalšího juniora Matyáše Mňačka. Pražský bowler se dostal i před člena týmu mistrů světa do 21 let Matěje Vojkovského. Mezi ženami si nejlépe vedla celkově 34. Andrea Mazalová.

Středa

Naopak netradičně se dohrávala Prestige až s dvoudenní pauzou. První středeční blok nabídl účast dvou nejlepších hráčů letošní sezony dlouhodobé série, Lukáše Jelínka a Jaroslava Lorence.

První jmenovaný zatím, pokud startoval, v letošní sezoně nechyběl na pódiu. Čtyři z prvních šesti turnajů vyhrál, jednou skončil třetí. A na Proseku vyhrál Jelínek v sezoně popáté. A tím se zapsal do historie.

„Je to pro mě zajímavé zpestření, ale velký význam tomu nedávám,“ zhodnotil svůj rekordní triumf skromně Jelínek. Nejlepší ženou čtvrté rundy se stala Irena Straková. Ještě si ale pojďme shrnout závěrečný blok sedmého turnaje Prestige Tour.

V něm se nejlépe popral s podmínkami na pražském centru Lukáš Gurgul, kterému to stačilo na životní páté místo. Znovu se hráči potkají za necelý měsíc v Brně, konkrétně 19. a 20. února.

Zdroj: Česká bowlingová asociace

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.