Spojte se s námi


Bundesliga

Borussia Dortmund v problémech: Erling Haaland bude chybět několik týdnů

Borussia Dortmund v úterý v důležitém zápase Ligy mistrů utrpěla vysokou porážku na hřišti Ajaxu. A nyní navíc přišla s nepříjemnou zprávou, že její klíčový útočník Erling Haaland bude několik týdnů mimo hru.

Publikováno

dne

Borussia Dortmund v úterý v důležitém zápase Ligy mistrů utrpěla vysokou porážku na hřišti Ajaxu. A nyní navíc přišla s nepříjemnou zprávou, že její klíčový útočník Erling Haaland bude několik týdnů mimo hru.

Norský útočník ve službách Dortmundu se teprve nedávno vrátil poté, co chyběl kvůli svalovému zranění. Odehrál dva zápasy a nyní bude opět chybět.

To potvrdil na tiskové konferenci Marco Rose, který byl tázán i na zdravotní stav ostatních hráčů, které čeká víkendové utkání proti Bielefeldu.

Thomas Meunier nebude moci hrát, Nico Schulz má natržený sval. Erling Haaland taktéž nebude moci hrát. Jeho nepřítomnost na trávnících bude trvat několik týdnů. Poranil si kyčel. Vrátí se ale brzy a ještě silnější než jej známe,“ vyjádřil se trenér Dortmundu ke stavu norského snajpra.

Přesně nevíme, jak dlouho bude Haaland Dortmundu chybět, ale víme, že jeho rehabilitační program již probíhá. Sám se totiž vyjádřil ke svému zranění pomocí sociálních sítí: „Je čas soustředit se na své uzdravení. Vrátím se ještě silnější!“

Pokud se podíváme na příštích pár zápasů, které Dortmund čekají, tak se jedná o soupeře, se kterými by si měl poradit i bez svého hvězdného útočníka. Následující tři utkání odehraje Borussia Dortmund proti Bielefeldu, Ingolstadtu a Kolínu.

Poté už následuje odveta proti Ajaxu v Lize mistrů. Předchozí zápas nizozemský celek vyhrál 4:0 a dostal se tak na první místo, Borussia je aktuálně na místě druhém. Haaland však s velkou pravděpodobností toto utkání také vynechá. Chybět nejspíše bude i v dalším duelu proti RB Lipsku.

Po reprezentační pauze na přelomu listopadu a prosince Dortmund čekají dva těžké ligové zápasy. První proti Wolfsburgu a druhý proti Bayernu Mnichov. A právě na tyto dva duely už by Rose rád viděl Haalanda na hřišti v plné formě!

Použité zdroje: Goal, Twitter

Reklama

Oblíbené