Bohemians se dělili o bod se Spartou, která poprvé ztratila

Sparta Praha po vyřazení z Ligy mistrů pouze remizovala 1:1 ve 4. kole Fortuna ligy proti Bohemians 1905 a prožila první bodovou ztrátu v novém ročníku.

U Botiče bylo na programu pražské derby mezi Bohemians a Spartou, která byla dosud bodově stoprocentní. Sparta naposledy s prázdnou odjížděla z Ďolíčku v listopadu 2001.

Klokani v 7. minutě na několik chvil zavřeli Spartu v pokutovém území a vytvořili si z tlaku několik nebezpečných střel, které pro jejich neštěstí zblokovali bránící hráči či vyrazil brankář Nita.

Sparťané zahrozili až v 21. minutě, kdy ze střední vzdálenosti střílel Polidar. Brankář Le Giang, jenž nastoupil do prvního utkání nového ročníku, střelu vyrazil na rohový kop.

Aktivnější a živější klokani neustále ohrožovali bránu soupeře, jenže si nevytvořili žádnou tutovku. Hronek bránu přestřelil a Levinovu střelu Nita vyrazil.

Jakub Pešek a Tomáš Wiesner byli ke konci prvního poločasu blízko první brance zápasu, ale jejich střeli vykryl brankář Le Giang.

Klokany po celý první poločas mohly mrzet chyby v před finální fázi, ze kterých si nemohla vytvořit brankové příležitosti.

Domácí to však zlomili ve druhé minutě nastavení, kdy po skvělé kombinaci Hronek nahrával Dostálovi, který pouze míč doklepl za brankovou čáru.

Sparťané se výjimečně dostali ke kombinaci, díky fungujícímu napadání domácích. Rudí byli nebezpečnější v prvním poločase, ale Bohemians více hrála na půlce Sparty.

Sparta vstoupila do druhého poločasu jako politá živou vodou. Neustále se jí dařilo kombinovat na polovině soupeře a dostali Bohemians pod velký tlak, z kterého vytěžili vyrovnávající branku.

V 55. minutě Karlsson zahrával rohový kop. Na ten si naběhl Pavelka, jenž prostřelil bránící hráče i brankáře Le Gianga.

Letenští se však mohli dostat brzo po vyrovnávající brance do vedení. Karabec vyslal do samostatného úniku Hložka. Náctiletému útočníkovi Sparty střela po úniku skončila jen na břevně brány.

Po vyrovnávající brance tlak Sparty opadl. A neustále se bojovalo o každý míč ve středu hřiště. Oba týmy výrazně již neohrozili bránu soupeřů.

Před koncem zápasu získala Sparta mírný tlaku, ale ani z toho si žádnou nebezpečnou příležitost nevytvořila, a proto zápas skončil 1:1

1. Nejhorší hráč na hřišti byl Karabec, navíc jeho pohyb naprosto zoufalej. Kdyby se srovnalo kolik toho naběhá Dočkal a dnes Karabec, tak Dočkal zcela jasně vyhraje – o úrovni přihrávek nemá ani cenu diskutovat. Už aby se uzdravil, jinak Spartě Slavie opět uteče o spoustu bodů. A pro mývala jen díky Pavelkovi má Sparta bod, mývalovi běhaví a techničtí neprůměráci nejsou schopní dát branku.

2. Nejhorší hráč na hřišti byl Karabec. Jeho poklus naprosto hroznej. Porovnáním s Dočkalem je daleok méně běhavý a technicky se to nedá vůbec srovnat. S Dočkalem by Sparta vyhrála, doufejme že se rychle vrátí do sestavy. A pro mývala – díky dalšímu průměrákovi Pavelkovi má Sparta alespń bod. Ti běhaví a techničtí hráči totiž nejsou schopní dát branku.

3. Zase prokoučovaný zápas. Člověku hlava nebere co pohledává Štětina v základu. KARABEC vprvním poločase nic moc. Ale ve druhém se rozehrál. Sparta začala mít na vrh tak ho Vrba vystřídá a bylo po Spartě. Karlsson naprosto zbytečný hráč na hřišti.

4. Vždycky mne vytočí redaktor,který neumí pravopis,viz jejich střeli neohrozily.Jinak k zápasu,opět se ukázalo,že ve Spartě není ani jeden tvořivý hráč,natož hráč evropské úrovně,takže se bude opakovat minulá sezona,Slavia bude lepší a obávám se,že i Plzen,mají prostě lepší hráčský kádr.

5. Jak mohl být někdo horší než Karlson a Štětina??? Dočkal by si proti včerejší Bohemce ani neškrt. Bohemka předvedla velice rychlí a agresivní fotbal. Proti takové hře Dočkal a podobně pomalí hráči nemají žádný nárok. A to je naše liga. Co teprve evropská liga která se hraje ve větším tempu. Sparta místo aby tvořila do dalších sezón perspektivní tým tak spoléhá na hráče který v Evropě už nikdo nechce. Co mají hrát mladíci když většinu zápasů prosedí na lavičce. Pak nastupují do zápasu nerozehraní. Všude ve světě dávají co nejvíc příležitostí mladým. Tam je budoucnost která se jim vrací. Tam by se měla Sparta poučit.

6. Jestliže budeme hrát s jedním útočníkem, kterému se samotnýmu na hrotu nedaří x desítek zápasů, tak se z těch sr…..ek nevyhrabeme.

7. Pane kolego Millwalle, vaše čekání na nasazení sparťanského mládí bude zřejmě nekonečné. Stačilo se jen dívat v nedělní dopoledne na zápas Sparty”B” se Žižkovem. Arogantní rudí spratci “tahali” celý zápas za kratší konec provazu a o kapánek starší hráči z Viktorky si z nich často dělali vyloženě prdel. Prý jedna z nejlepších fotbalových akademií v Evropě. K smíchu. “Velezkušený” Vitík nebyl schopen konstruktivně přihrát směrem dopředu a to ještě patřil k těm lepším. Vymaštěnec Ryneš skutečně nebude ten, kdo Spartu dostane do horních pater evropského fotbalu. Všimnul jsem si, že Sparta vsadila na mužstvo urostlých “fotbalistů” …. je jen škoda, že tito neumí hrát fotbal i když Vlašek a spol. (Pešír?) se nás snažil přesvědčit o opaku a vyloženě fandil Spartě, což u komentátorů působí poněkud zvláštně.

• Pane Petříku, taky jsem se díval a jako sparťana mě přecházeli oči z té bídy. Nevím, komu fandíte vy, podle toho, jak vás tady čtu, tak slávii. A kde máte béčko vy ? Vy je máte ve všech mančaftech, skoupili jste kde co a dali na hostování. A když mělo dojít na zápas s Olomoucí, tak jste si pro důležitost zápasu s maďarama, tento zápas odložili.
      Já se radši budu koukat na druhou ligu, kde je naše béčko a z čtyřech zápasů 2 výhry a dvě prohry.
      Ke komentování se nebudu vyjadřovat, protože komentátoři a jejich kamarádi, jsou k zblití.

• Pane Zdeňkhu, proč myslíte, že fandím Slávii? Jen proto, že jsem se kriticky vyjádřil ke sparťanské rezervě? Slavia je pro mne v současnosti nejodpornější klub českého fotbalu. Zlatá Příbram. Jako vyhlášený odborník si nedovolím fandit nějakému konkrétnímu klubu. Ode mne dostane každý to, co si zaslouží. No a sám první větou ve svém příspěvku se mnou souhlasíte. Nashle.