Spojte se s námi


Fortuna liga

Bohemians jako Santa Clausové, Veselý po prohře kritizoval: Sparta byla na kolenou. Bojíme se ji porazit? Tak fotbal nehrajme. Olatunji prosimuloval konec

Bohemians v sobotu odpoledne přivítali v Ďolíčku pražskou Spartu a zdálo se, že mají dobrou šanci na skvělý výsledek. Dostali se do vedení, to ale neudrželi. Tápajícím letenským navíc dovolili otočit vývoj utkání a prohráli. To pořádně naštvalo trenéra Jaroslava Veselého.

Publikováno

dne

Bohemians v sobotu odpoledne přivítali v Ďolíčku pražskou Spartu a zdálo se, že mají dobrou šanci na skvělý výsledek. Dostali se do vedení, to ale neudrželi. Tápajícím letenským navíc dovolili otočit vývoj utkání a prohráli. To pořádně naštvalo trenéra Jaroslava Veselého.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Sparta na Bohemians dlouhodobě umí, proti Klokanům prohrála jediný zápas z posledních deseti, hned osmkrát vyhrála. I proto jela do Ďolíčku v roli favorita. Nezačala ale ideálně. V utkání dokonce prohrávala po trefě Lukáše Hůlky.

Jenže ještě v nastavení první půle srovnal Martin Vitík, ve druhém dějství obrat dokonal Veljko Birmančevič, který rozhodl dvěma góly o vítězství letenských 3:1. Výkon Sparty ovšem nebyl úplně suverénní, byť byl nejlepší za poslední dobu.

Trenér Bohemians Jaroslav Veselý byl po zápase ke svým svěřencům hodně kritický. Líbil se mu první poločas, ten prý odehráli Klokani slušně, dostávali se do tlaku.

„A když jsme se dostali ke gólu, tak přišla nepochopitelná pětiminutovka. Podělali jsme si zápas. Pasáž od 42. do 48. minuty nás stála body a přijatelnější výsledek. Sparta byla na kolenou a my jsme jí umožnili vrátit se do zápasu. Nepochopitelně nedohraný první poločas, bázlivost a hrubá chyba po standardní situaci. V tu chvíli se zápas vyřešil,“ vyjádřil se na tiskové konferenci.

Sparta tedy zápas ovládla dle kouče během pěti minut a proto je naštvaný. Dokonce mluvil o rozdávání dárků zadarmo, což jej mrzí i za fanoušky.

O týden dříve pak Bohemians prohráli na půdě Slavie 2:1. Srovnávat to Veselý příliš nechtěl, nicméně nakonec tak učinil: „Abyste uspěli, musíte využít, co vám soupeř nabídne. Na Slavii se to nepovedlo, dneska jsme dárek dostali, Sparta nám nabídla několik ztrát, měli jsme ji potrestat i dřív. My jsme ji postavili svoji naivitou na koně. Subjektivně jsme měli víc k bodu blíž proti Spartě než minulý týden.“

Bohemians jako Santa Clausové

V kritice Jaroslav Veselý pokračoval víceméně po celou tiskovku. Zajímavé bylo jeho vyjádření ke třetí brance Sparty: „To bylo taky fiasko. Rychle rozehraná standardka, kterou rozhodčí ještě zastaví, a naši hráči se vykašlou na určené úkoly. Jsme jak Santa Clausové, co rozdávají dárky.“

Naštvání prý kouče Bohemians nepustí dlouho. Prohlásil, že většinou za svým týmem stojí, ale po utkání se Spartou tomu tak úplně není. Dle svých slov by byl radši za debakl 3:0 v suchém triku s tím, že Klokani na úřadujícího mistra neměli.

„Vadí mi určitá míra bázlivosti. Projevil se strach o výsledek. Nestalo se, že by Sparta byla na pět minut lepší. My jsme se nacpali do vlastního vápna a mysleli, že přežijeme. Na konci nám Olatunji ukázal, jak se dohrává konec, prosimuloval ho, to jsme mohli hrát taky. Je to legitimní, tím ho nekritizuju,“ zlobil se Veselý.

„Sparta dohrála zápas takticky bez většího problému. My jsme hráli jak naivní děti na pískovišti. Hráči to ode mě uslyší adresně. Jestli se bojíme vítězství nad Spartou, tak ten fotbal nehrajme,“ uzavřel téma.

Zdroj: Bohemians 1905, Fortuna liga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.