Spojte se s námi


Extraliga

Blog: Tepová frekvence stoupá, extraliga startuje!

A už je tu zase ten vzrušující pocit, který každý správný hokejový fanoušek zažívá pravidelně v září. I přes spoustu rizik a rostoucí počet pozitivně testovaných lidí na COVID-19, se vedení extraligy rozhodlo pro start soutěže rozsvítit na semaforu zelenou barvu.

Publikováno

dne

A už je tu zase ten vzrušující pocit, který každý správný hokejový fanoušek zažívá pravidelně v září. I přes spoustu rizik a rostoucí počet pozitivně testovaných lidí na COVID-19, se vedení extraligy rozhodlo pro start soutěže rozsvítit na semaforu zelenou barvu. Nový extraligový ročník začíná. Se spoustou otazníků a pozměněným formátem. Zkrátka úplně jiný, než na který jsme zvyklí. Ale my se na něj i přesto těšíme!

Zdroj: hcbilitygri.cz

Sta tisíce nedočkavých fanoušků v zemi mají za sebou hodně těžké období. Sotva co se na jaře liga přehoupla do své vrcholné části, rázem přišlo spoustu facek, na které jen tak nezapomeneme.

Doslova během pár dnů se všem otočil život vzhůru nohama. Vláda zvedla nad hlavu tabuli s nápisem STOP a lídři v arénách už za pár dnů rozpouštěli led. Billboardy ve městech s motivy blížícího se Play-off zůstaly jen jako výzdoba v klubových barvách.

Po dlouhém půl roce, přestože situace je na pohled, mediálně masivní propagace koronavirového cirkusu, několika set násobně “horší”, můžou fanoušci znovu nastoupit do extraligového expresu. Pravda, ne v plné síle, jak bychom si všichni přáli, podstatné ale je, že se začínat bude.

Omezení kapacity stadionů má obrovský citelný zásah hned na úvod ligy. Jen těžko v Českých Budějovicích někoho zajímá, že zápas jejich milovaného Motůrku proti hradeckému Mountfieldu je jen nějaké první kolo základní části. Tohle měla být především v ochozech pořádná, možná nezapomenutelná řežba.

Majitelé klubu, kteří před sedmi lety utekli s extraligovou licencí z Budějovic právě do Hradce, mohou na území Budvar arény vstoupit doslova snad jen na vlastní nebezpečí. Nedokážu si představit, kolik nenávisti by z fanoušků Motoru sršelo, kdyby se jistí pánové objevili na multimediální kostce.

Je tady ale samozřejmě řada dalších utkání, které díky omezené návštěvě částečně ztratí šmrnc. Třeba vypjaté derby zápasy, kde jde víc o prestiž než o body. Ten krásný lesk nejvyšší české soutěže narušuje také nesestupovost a rozšíření play-off (předkola) na dvanáct týmů. Tady to už skoro vypadá jako na úrovni přípravky, kde dostanou všichni nějakou odměnu už jen za účast.

Ono vytvořit ideální formát v současné době samozřejmě není nic jednoduchého. Uzavření soutěže se taky ještě dva měsíce zpátky jevilo jako pěkně blbý nápad, nakonec, při současné situaci to je pravděpodobně opravdu nejlepší řešení. Bohužel. Nikdo zkrátka neví, co bude zítra. Proto si ten hokej pojďme užít, dokud to vůbec jde.

Zdroj: hc-kometa.cz

KDO VYHRAJE?

Vždycky se najde řada předpokladů, které určí potenciálně možného vítěze už na začátku sezóny. Smrsknout tyhle odhady jen na jeden klub by však bylo nespravedlivé. Těch organizací, které mohou nakonec dojít až k poháru, muže být víc.

Našlapaná bude letos Sparta. Loni jim vítr z plachet vzal právě koronavirus, letos bude chtít dokázat, že na titul rozhodně má. Navíc svůj mančaft dokázala ještě řádně vyšperkovat. Tomuto týmu experti věří.

Mezi velké aspiranty na titul jsou rozhodně Oceláři. Tamní vedení, včetně hráčů, fanoušků, zkrátka všichni nabyli přesvědčení, že by právě oni ve zrušeném Play-off přemožitele nenašli. To se už sice nedozvíme, nicméně dračí síla z pod Javorového je skutečně velká. Třinec je stále úřadující mistr extraligy.

Na tato slova by mohli protestně křičet bílí tygři v Liberci. Pokud jde o základní část, nenajdeme v posledních letech silnějšího a stabilnějšího člena extraligové čtrnáctky. Stopa, kterou v klubu zanechal Filip Pešán je stále natolik výrazná, že Libereckého tygra není radno příliš dráždit.

Také Plzeň by se ráda vrátila na extraligový trůn. K tomu jim však bude muset znovu dalšími rekordy pomoct fantom posledních let, Milan Gulaš. Pokud jejich spolupráce s Tomášem Mertlem vydrží, a sveze se na jejich vlně mimořádné produktivity i zbytek týmu, mohou Indiáni pomýšlet na nejvyšší mety.

Zdroj: hc-vitkovice.cz

KDO PŘEKVAPÍ?

“Máme lepší tým, než Sparta!”, nechal se hlasitě slyšet šéf stříkačky Mountfieldu, Vladimír Růžička. Loni se o své pravomoce hlavního kouče musel dělit, avšak teď už vše stojí pouze na něm. Důvěru u vedení klubu má obrovskou, hráčskou základnu velice silnou. Dokáže toho však využít? Úkol Hradce Králové je jasný – víc než semifinále.

Písmeno “D” je kousek od Hradce skloňováno v posledních týdnech asi nejčastěji z celé abecedy. Dynamo nebo Dědek? Co vlastně znamená to prapodivně vypadající zbrusu nové logo Pardubic? Loni Dynamo uteklo hrobníkovi z lopaty na poslední chvíli.

Ať už se novému majiteli logo podařilo nebo ne, důležité bude jak se novému týmu bude dařit na ledě. Taková blamáž by to být ale neměla. Naopak, Pardubice by si mohly po letech výrazně postavení v tabulce vylepšit.

Staronový Motor startuje po dlouhých letech na extraligové dráze. V první lize byl loni doslova k nezastavení. Dokonce natolik, že se kluby rozhodly poslat České Budějovice do nejvyšší soutěže i bez toho, aniž by svoji nadvládu potvrdili v Play-off.

Extraliga je však o nějaký ten level výš. Partě kolem Vency Prospala muže dodat klid fakt, že letos nesestoupí, ani kdyby trakaře místo gólů padaly. To muže být naopak psychická vzpruha. Motor zkrátka může jen překvapit. To jim ale bude na úvod bohatě stačit.

Zdroj: hcmotor.cz

CO DALŠÍ KLUBY?

Libor Zábranský si na střídačce Komety stále věří na nejvyšší příčku, přestože jeho klub v poslední sezóně poněkud ztratil lesk. Pravda, Brnu mnohdy k úspěchu stačila i horší pozice po základní části.

Přesto mám pocit, že zlatá dynastie kolem Komety pomalu zhasíná. V letním poháru tak bezzubě nevypadaly ani týmy z první ligy. Tady se vždycky hádalo těžko. Kometa je před startem soutěže někde uprostřed cesty mezi titulem a zklamáním.

Potom jsou tu Vítkovice, Mladá Boleslav, Zlín, Olomouc, Karlovy Vary a Litvínov. Společně s výše uvedenými týmy budou stát na stejné startovní čáře. Na konci budou mít stejný cíl, přestože ten může být pro někoho opticky dál. A tak se třeba spokojí i s “jen” lepším umístěním.

Všech čtrnáct klubů bude mít ale letos jeden společný cíl. Odehrát ligu, pokud možno kompletně. Přestože vedení soutěže podmínilo účast ve vyřazovacích bojích odehráním alespoň 50 % zápasů, na tohle hrozivé číslo se nechce nikdo ani podívat. Třeba možná nakonec letos bude o to víc platit heslo: “Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.”

Reklama

Extraliga

Potvrzeno! Vladimír Růžička skončil na střídačce Ústí nad Labem a míří za prvním zahraničním angažmá

Vladimír Růžička definitivně skončil jako hlavní kouč Ústí nad Labem a už podepsal kontrakt se Slovanem Bratislava. Pro úspěšného českého kouče se bude jednat o první zahraniční angažmá, Ústí naopak oznámilo příchod nového trenéra.

Publikováno

dne

Vladimír Růžička definitivně skončil jako hlavní kouč Ústí nad Labem a už podepsal kontrakt se Slovanem Bratislava. Pro úspěšného českého kouče se bude jednat o první zahraniční angažmá, Ústí naopak oznámilo příchod nového trenéra.

To, o čem se spekulovalo, je již definitivně potvrzeno. Vladimír Růžička vydržel u kormidla Slovanu Ústí nad Labem pouze dva mistrovské zápasy.

Klub už to oficiálně potvrdil na svém webu, když oznámil příchod nového trenéra. Tím se stává Jiří Merta, jenž doposud trénoval především mládežnické týmy.

Ještě v dávnějších dobách, kdy byl Slovan pravidelným a silným účastníkem první ligy, však Merta stál na jeho střídačce coby asistent trenéra.

„Ve Slovanu působím už 26. sezonu, neváhal jsem ani chvilku, protože mám ke klubu kladný vztah a přeji si klubu pomoct,“ řekla Merta v rozhovoru pro už výše zmíněný klubový web. Pozitivně se na jeho adresu vyjádřil jednatel klubu Miroslav Kanis.

„Jiří Merta je trenér na správném místě. S Jirkou se dlouhodobě známe a spolupracovali jsme spolu již v minulosti. Budeme se určitě snažit, aby vzájemná spolupráce byla ve prospěch A týmu a tak jako Jirka věřím, že mužstvo bude předvádět dobré výkony Slovanu.“

Růžička na Slovensko?

Co se pak Vladimíra Růžičky týče, ten měl podle posledních zpráv zamířit na Slovensko, konkrétně do Slovanu Bratislava.

A to je nyní také potvrzeno. Jak už na sociální síti X prostřednictvím svého účtu přibližuje reportér Zdeněk Janda, slavný český kouč už se slovenským klubem podepsal smlouvu, zatím pouze do konce této sezóny.

Slovan totiž hledal ideálního trenéra, který klub vytáhne z hrozivého začátku této sezóny (čtyři body na kontě po čtyřech zápasech).

Klub už to navíc v posledních několika desítkách minut na svém webu oficiálně potvrdil. Pro úspěšného českého kouče je to tedy první zahraniční angažmá. A pro bratislavský Slovan byl po ukončení spolupráce s předchozím koučem Jánom Pardavým jasnou volbou číslo 1.

„V osobě Vladimíra Růžičky přichází do Slovanu jedna z největších hráčských i trenérských osobností československého a českého hokeje,“ uvedl slovenský klub.

Zdroj: Slovan Ústí nad Labem, HC Slovan Bratislava, Zdeněk Janda – Twitter / X

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Talent Galvas míří z Olomouce do Liberce! Co o velké české naději pro draft do NHL řekl trenér Pešán?

Opustil Olomouc a zamířil do Liberce. Bílí Tygři přivítali ve svém kádru velmi nadějného a talentovaného obránce Tomáše Galvase. Extraligový klub to oficiálně potvrdil na svém klubovém webu.

Publikováno

dne

Opustil Olomouc a zamířil do Liberce. Bílí Tygři přivítali ve svém kádru velmi nadějného a talentovaného obránce Tomáše Galvase. Extraligový klub to oficiálně potvrdil na svém klubovém webu.

Už v patnácti letech dostal šanci na angažmá v juniorské extralize. V minulé sezóně jej Olomouc nejprve nasadila do týmu kategorie U17, kde ve 20 zápasech nasbíral 26 kanadských bodů (5+21).

V té stejné sezóně si zahrál také za olomouckou dvacítku, kde přidal dalších čtyřiadvacet startů.

Výsledkem bylo jedenáct bodů jeden gól a deset asistencí. No a aby toho progresu nebylo málo, Tomáš Galvas stihl i šest startů za seniorský extraligový tým.

Jestli je tedy teprve sedmnáctiletý bek považován za talentovaného hokejistu? Samozřejmě, a nejen to! Galvas je také velkou českou nadějí pro draft do NHL v roce 2024.

A jak píší Bílí Tygři na klubovém webu, ve svých sedmnácti letech má za sebou už více jak 30 startů v mládežnických reprezentacích a v letošní sezoně zaznamenal bod na zápas v sedmi odehraných utkáních juniorské extraligy.

Není tak divu, že Liberec neváhal a do svého kádru, tentokrát z Olomouce, přivedl další velice zajímavé jméno. Galvas pod Ještědem podepsal smlouvu na dva roky.

„Tomáš je velmi perspektivní mladý obránce, který doplní naši mladou obrannou dvojici Kubu Dvořáka s Adamem Králem,“ uvedl Filip Pešán na adresu nové posily, rovněž na klubovém webu.

„Uděláme všechno pro to, abychom mu pomohli k co nejlepšímu umístění na draftu a aby odehrál co nejvíce dobrých minut v našem A-týmu,“ dodal hlavní trenér Bílých Tygrů.

Zdroj: Tipsport Extraliga, Bílí Tygři Liberec

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Vítkovice vs. Pardubice: Preview a tipy na sázení

Tipsport Extraligu čeká už ve středu kompletní nášup pátého kola. Jedním z ostře sledovaných duelů bude souboj Vítkovic s Pardubicemi. Loni měly tyto celky velmi vyrovnanou vzájemnou bilanci.

Publikováno

dne

Tipsport Extraligu čeká už ve středu kompletní nášup pátého kola. Jedním z ostře sledovaných duelů bude souboj Vítkovic s Pardubicemi. Loni měly tyto celky velmi vyrovnanou vzájemnou bilanci. Také letos očekáváme, že budou tyto zápasy patřit k ozdobám extraligy. První střet Ridery s Dynamem v této sezoně proběhne ve středu od 17:30 ve vítkovické Ostravar Aréně.

Oba týmy patří pro tento extraligový ročník do nejužší špičky favoritů. Dynamo sice ještě o kousek výš, avšak v minulé sezoně nám vzájemné zápasy ukázaly, že odhadovat vítěze dopředu, je v těchto vzájemných duelech mimořádně těžká disciplína.

V loňském ročníku se střetly Vítkovice s Pardubicemi čtyřikrát v rámci základní části. Jednou braly tři body Vítkovice, jednou zase Dynamo. V dalších dvou případech se muselo rozhodovat v prodloužení nebo dokonce v samostatných nájezdech.

MINULÁ SEZONA

Pardubice 2:1Vítkovice
Vítkovice4:5snPardubice
Vítkovice2:3prPardubice
Pardubice1:4Vítkovice

HC Vítkovice

Ostravané v žádném případě nevstoupili do sezony zrovna podle představ. Z dosavadních čtyř odehraných duelů, vydolovali jen pět bodů a jedno vítězství. Kriticky se jim nepovedl vstup do sezony, když v první třetině prvního zápasu už prohrávali s Karlovými Vary 0:4.

Za další kritické momenty lze označit domácí utkání s Kladnem. Ani přes drtivou střeleckou převahu se jim nepodařilo zvítězit, utkání nakonec prohráli na samostatné nájezdy. 

V neděli se představili na ledě úřadujícího mistra. V derby sice vítkovičtí hokejisté dokázali v poslední minutě stáhnout dvoubrankové manko, avšak stejně nakonec odešli poraženi.

ZÁPASY VÍTKOVIC

1.Vítkovice2:6Energie KV
2.M. Boleslav2:4Vítkovice
3.Vítkovice2:3snKladno
4.Třinec4:3pVítkovice

HC Dynamo Pardubice

To Pardubice jsou na tom podstatně lépe. Ze všech odehraných zápasů ztratili zatím pouze dva body na ledě pražské Sparty. Jinak si počínají suverénně, se ziskem deseti bodů se dělí se Spartou o čelo tabulky.

Dynamo se až nečekaně trápilo v posledním utkání doma proti Olomouci. Nakonec však zvítězilo 3:1, což je ve finále nejpodstatnější. Pokud může trenéra Václava Varaďu něco trápit, jsou to přesilové hry. Ze sedmnácti početních převah, využilo Dynamo jen jedinou.

ZÁPASY PARDUBIC

1.Pardubice5:1Litvínov
2.Kladno1:3Pardubice
3.Sparta4:3snPardubice
4.Pardubice3:1Olomouc

Predikce a tip na sázení

V loňské sezoně Vítkovice ukázaly, že umějí favorita více než potrápit. Zatímco však Dynamo sbírá body pravidelně, Vítkovice svou formu z minulé sezony spíš hledají. Proto se ideálně nabízí vsadit na Dynamo v lákavém kurzu 2,29.

Vítkovice se však proti silným soupeřům dokáží dobře nemotivovat, proto nebudeme zbytečně riskovat. Vybíráme tak počet branek v utkání. Při přesném počtu 4-7 branek se nabízí spoustu reálných výsledkových variant.

Tip na sázení | Počet gólů přesně: 4-7

Bonus
Bonus ke vkladu až
Bonus za registraci350 Kč
Bonus za vklad až3000 Kč
Bonus za registraci300 Kč
Bonus za vklad až50000 Kč
Bonus za registraci200 Kč
Bonus za vklad až2000 Kč
Bonus za registraci900 Kč
Bonus za vklad až6000 Kč
Bonus za registraci300 Kč
Bonus za vklad až25000 Kč
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Zdroj: Tipsport Extraliga

Pokračovat ve čtení

Bonusy na sázení

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Oblíbené