Spojte se s námi


Premier League

Bitva o postup do Premier League vrcholí. Blízko návratu mezi elitu má Norwich s Leeds, o play-off si to rozdá šestice týmů

Publikováno

dne

Do konce druhé anglické soutěže zbývají pouhá čtyři kola a boje o postup pomalu, ale jistě vrcholí. Po třech letech má blízko k návratu mezi elitu Norwich, o druhé postupové místo svede souboj Leeds se Sheffieldem United.

Boj o přímý postup

Norwich má čtyři kola před koncem základní části náskok na třetí Sheffield United sedm bodů a vzhledem k aktuální formě Kanárků se nedá očekávat, že by si svěřenci trenéra Farkeho nechali uniknout postup mezi elitu, kam se mohou vrátit po třech letech.

O druhé postupové místo se ovšem dá očekávat velká bitva. Po dlouhých patnácti letech se do nejvyšší soutěže může vrátit Leeds United, avšak Sheffield United hráčům protivníka rozhodně nenechá nic zadarmo. Leeds momentálně disponují tříbodovým náskokem na třetí příčku, avšak jedno zaváhání a vše může být jinak, pak by totiž rozhodovalo skóre, které má momentálně lepší Sheffield.

Boj o play-off

Další týmy už nemají šanci zabojovat o přímý postup, a tak je čeká boj o vstupenku alespoň do play-off. Téměř jistou účast už má West Brom, jenž disponuje devítibodovým náskokem na sedmý Middlesborough.

O páté a šesté místo se však strhne boj. Předposlední postupové místo okupuje Aston Villa s 69 body, která se pyšní skvělou formou osmi vyhraných zápasů v řadě. Na posledním postupovém místě se nachází Bristol s 65 body a jen jednobodovým náskokem na Middlesborough, má však oproti nejbližšímu pronásledovateli jeden zápas k dobru.

Šanci dostat se do play-off má i Lampardovo Derby (63), Hull (60) a Sheffield Wednesday (59).

Predikce

O postupu Norwiche už zřejmě není pochyb, druhým postupujícím budou podle mého názoru hráči Leeds, kteří si udrží těsný náskok před Sheffieldem. Do play-off postoupí Sheffield United, West Brom a Aston Villa.

O šesté, poslední postupové místo do baráže očekávám boj mezi Bristolem a Derby, přičemž radovat se nakonec budou svěřenci Franka Lamparda. Middlesborough se i vzhledem k aktuální formě nekvalifikuje, stejný osud potká i Hull a Sheffield Wednesday, tyto týmy pro změnu nedokáží smazat bodovou ztrátu na poslední postupové místo.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.