Živé výsledky
  • JPN
    JPN
    SWE
    SWE
  • Tun
    Tun
    NLD
    NLD
  • TUR
    TUR
    USA
    USA
  • PRY
    PRY
    AUS
    AUS
  • QIN
    QIN
    Yun
    Yun
  • SEN
    SEN
    IRQ
    IRQ
  • NOR
    NOR
    FRA
    FRA
  • URY
    URY
    ESP
    ESP
  • CPV
    CPV
    SAU
    SAU
  • EGY
    EGY
    IRN
    IRN
  • Nov
    Nov
    BEL
    BEL
  • LIA
    LIA
    Sha
    Sha
  • Hen
    Hen
    SHP
    SHP
  • She
    She
    Che
    Che
  • Cho
    Cho
    TIA
    TIA
  • BEI
    BEI
    Wuh
    Wuh
  • PAN
    PAN
    Ang
    Ang
  • HRV
    HRV
    GHA
    GHA
  • COL
    COL
    PRT
    PRT
  • Dem
    Dem
    Uzb
    Uzb

Birmančevič do Slavie? Fanoušci sešívaných nabádají vedení, ať vysvobodí Srba ze Sparty

Birmančevič do Slavie? Fanoušci sešívaných nabádají vedení, ať vysvobodí Srba ze Sparty
Foto: AC Sparta Praha

Veljko Birmančevič prožíval minulou sezónu nejlepší chvíle své kariéry. Byl nejlepším hráčem ligy, dotáhl Spartu k doublu i Lize mistrů a cílil na zajímavý přestup. Jenže aktuálně je vše jinak, situace v kabině se dost zhoršila a podepsala se i na výkonech 26letého Srba. Fanoušci Slavie jej tak lákají k sobě do Edenu.

  • Sparta doplácí na srbsko-kosovský konflikt
  • Birmančevič je možná na odchodu ze Sparty
  • Fanoušci Slavie jej lákají do Edenu

Zatímco předloňské a loňské přestupy se sportovnímu řediteli Sparty Tomáši Rosickému náramně povedly, rozhodně se to nedá říct o těch letošních. Ani ne tak výkonnostně, jako spíše politicky.

Sparta se totiž rozhodla kádr osvěžit dvěma útočníky z Kosova – Albionem Rrahmanim a Ermalem Krasniqim. Jenže její hlavní hvězdou je Srb Veljko Birmančevič. A konflikt Srbska s Kosovem je velice známý, oba národy se do krve nesnáší a nenajdou společnou řeč.

Kosovské duo má navíc převahu díky albánské dvojici Qazim Laci a Indrit Tuci. A v poslední době začaly jít spekulace, že Birmančevič není v kabině úplně spokojený, což se podepisuje na jeho výkonech. Spekulace přiživuje i fakt, že srbská hvězda na svém Instagramu sleduje všechny spoluhráče i některé z mládeže, většinu zaměstnanců Sparty, ale dvě jména chybí – Krasniqi a Rrahmani.

Celý vnitřní konflikt vyvrcholil tento týden. Podle portálu Infotbal se měl v týdnu Birmančevič ostře pohádat s manažerem týmu Tomášem Sivokem, načež jej trenér Laars Friis vyřadil z nominace na utkání proti Baníku.

Po utkání se část kotle postavila na Birmančevičovu stranu, když vyvěsila nápis „Podpora pro Birmu“ a k tomu několik srbských vlajek, včetně těch s nápisem „Kosovo je Srbija“, která neuznává osamostatnění Kosova. Srbský útočník po zápase ke kotli přišel a poděkoval mu, nápisy a vlajky však měly velice naštvat kosovské duo, zejména Rrahmaniho.

Friis poté uvedl, že Birmančevič bude mimo až šest týdnů. Dost možná už tak na podzim znovu rudý dres neoblékne. A to logicky nahrává spekulacím, že v zimě z Letné odejde. Této situace se tak snaží využít fanoušci Slavie.

„Pojďme Birmu vysvobodit a udělat z něj slušného člověka jako z Nica,“ napsal na sociální síti X fanoušek Slavie. „V létě 2026 přijde do Slavie, to si pište,“ predikoval uživatel s přezdívkou Lakisekk. „Chápu dobře, že Birmančevič bude za dva měsíce k mání se slevou?“ rýpnul si slávistický fanoušek Jan Mleziva.

„Takže nejdřív někam přestup a za půl roku do Slavie,“ napsal Martin Petřík a připomněl tak Stanciovu trajektorii. „Počkejte, až Birmančevič zjistí, že ve Slavii nehraje nikdo z Balkánu,“ napsal uživatel s přezdívkou ARAB. „Christos je půl Nor a půl Řek, ten se nepočítá,“ odpověděl mu SLO sešívaných Martin Benda.

Zájem fanoušků Slavie tak dolehl i do kanceláří v Edenu, i když celou situaci je samozřejmě potřeba vzít v nadsázce. Je totiž extrémně nepravděpodobné, že by Sparta prodala svou největší hvězdu úhlavnímu rivalovi. Na druhou stranu je také pravda, že budoucnost Birmančeviče ve Spartě v tuto chvíli také visí na vlásku.

Zdroj: X, Chance Liga

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Koubek svou roli nezvládl. Někteří hráči pod ním nechtěli hrát, tvrdí expert

Koubek svou roli nezvládl. Někteří hráči pod ním nechtěli hrát, tvrdí expert

Další „nešťastné“ vyjádření? Trenéra Koubka usvědčilo ze lži video i vlastní hráči

Další „nešťastné“ vyjádření? Trenéra Koubka usvědčilo ze lži video i vlastní hráči

„Okresní přebor! Douděra si místo bránění odskočil na tacos.“ Čeští fanoušci po vyřazení z MS zuří

„Okresní přebor! Douděra si místo bránění odskočil na tacos.“ Čeští fanoušci po vyřazení z MS zuří

Koubek ven, ale koho místo něj? Nabízí se nečekané jméno z Chance Ligy

Koubek ven, ale koho místo něj? Nabízí se nečekané jméno z Chance Ligy