Spojte se s námi


Fotbal

Bez Messiho to nepůjde. Zápas s Betisem skutečnost potvrdil

Až z lavičky naskočil do druhého poločasu Lionel Messi. Stačilo jen několik minut, aby hvězdný útočník zásadně ovlivnil ligové utkání s Realem Betis. Barcelona dokázala vývoj zápasu zvrátit ve svůj prospěch a vybojovat cenné tři body.

Publikováno

dne

Až z lavičky naskočil do druhého poločasu Lionel Messi. Stačilo jen několik minut, aby hvězdný útočník zásadně ovlivnil ligové utkání s Realem Betis. Barcelona dokázala vývoj zápasu zvrátit ve svůj prospěch a vybojovat cenné tři body. Podívejme se trošku netradičním pohledem na utkání z pohledu katalánského velkoklubu.

Zdroj: slavia.cz

Pedri možná pokryje více prostoru, ale Riqui Puig byl v neděli nasazen jako stroj, který má napadat obranu Betisu. Tím často donutil dělat soupeře chyby, čímž hru Barcelony vylepšil, než se dostala k držení míče. Oba dva jsou vskutku jiní hráči. 

Ronald Araujo se v úvodu zápasu zranil. Nejprve záběry naznačovaly vážné zranění, ale již v průběhu zápasu se ukázalo, že se jedná o vymknutý kotník. Absence v řádech dnů, nakonec nic vážného

Martin Braithwaite opět ukázal, že by měl platit za působení v Barceloně. První poločas převážně hrál na levém křídle. Předvedl nedostatek technické kvality. Ve stísněném prostoru pod tlakem potřebuje k úspěchu jeden, maximálně dva dotyky, aby mohl jít dopředu. Vždy selhal. Tak či tak potvrdil, že na katalánský velkoklub nemá. 

Ousmane Dembélé se převedl jako ten starý hráč z Borussie Dormund. Vracel se pro míč nebo zrychloval hru. Nakonec měl v zápase 70 dotyků s míčem, 5 ze 7 driblingů dotáhl do úspěšného konce. Na konto si připsal asistenci, čtyři získané balony a pětkrát založil akci. 

Ronald Koeman nasadil základní sestavu s řadou změn. Problémem jeho týmu bylo to, že ostatní hráči se snažili hrát jako kdyby na hřišti byli Messi, Pedri a De Jong. To nešlo, proto měli první poločas bez střely na branku. Bez kvalitního hrotového útočníka a křídelní hry to nejde. 

Antoine Griezmann se snažil vložit do role Messiho. Slušně se mu to dařilo, ale bylo to stále málo. Tým ho potřeboval mnohem výše v útoku. Navíc po zranění Arauja se musel do hry vložit De Jong. Stoperskou dvojici utvořil s Cleméntem Lengetem. Co dokázal? Všech jeho 81 přihrávek proti Realu Betis bylo úspěšných. Utvořil rekord od sezóny 2005/06, kdy se tato statistika začala v La Lize sledovat. 

Emerson předvedl na pravé straně obrany domácích skvělý výkon. Po sezóně se musí stěhovat do Barcelony a vytvořit vyrovnané duo s Destem. Miralem Pjanić se jevil jako nevyzpytatelný a zároveň vyrovnaný záložník. Snažil se hledat pro spoluhráče zajímavé pozice. Pořád se učí, ale ukazovalo se, že je na La Ligu stále pomalý.

Pedri naskočil do průběhu druhého poločasu. Opět překonával mezi liniemi velké vzdálenosti. Poskytl rovnováhu mezi obranou a útokem – skvělá poziční hra a držení míče.

Bez Messiho to prostě nejde. Na vstřelenou branku potřeboval pouhé dvě minuty od nástupu na hřiště. Neuvěřitelný dopad na hru měl za deset minut. Vidí věci několik vteřin před ostatními a vše provádí s extrémní přesností.

Francisco Trincão dokázal po 27 zápasech za Barcelonu vstřelit první gól. Navíc zajistil svému týmu po parádní střele tři body. Právě on potřeboval tuto branku ze všech nejvíce, už jen kvůli sebevědomí.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.