Reklama

Best Player UEFA: Kdo byl nejlepším hráčem 1. kola Ligy mistrů? Sébastien Haller vstřelil čtyři góly

Rozeběhl se nový ročník nejluxusnější klubové soutěže světa, Ligy mistrů. Portál ruik.cz, jenž zastupuje Česko v anketě Best Player UEFA německého časopisu Kicker, opět hledá nejlepšího hráče každé fáze. Ajax Amsterdam dobře věděl, proč za Sébastiena Hallera vynaložil rekordní sumu.

Na evropském fotbalovém nebi se rozzářila nová hvězda. Problikávala už dříve, bývalý francouzský mládežnický reprezentant Sébastien Haller stoupal vysoko, před dvěma lety za něj anglický klub West Ham United vydal sumu 50 milionů eur (cca 1,3 miliardy korun), ale vynaložené náklady nesplácel.

Letos se tak rozhodlo vedení nizozemského Ajaxu Amsterdam reprezentanta vlasti předků Pobřeží slonoviny vykoupit z trápení, vytáhlo z pokladny rekordní klubovou částku 22,5 milionů eur (přibližně 585 milionů korun) a možná trefilo jackpot. „Ajax dobře věděl, proč za něj takové peníze vynaložil,“ říká český internacionál Erich Brabec.

Sedmadvacetiletého útočníka volil za nejlepšího hráče 1. kola Ligy mistrů také Karel Brettscheinder, bookmaker sázkové kanceláře Chance. „Čtyři góly jsou jistou vstupenkou do nominace na nejlepšího hráče,“ má jasno.

„Navíc když se tento kousek povede v prvním zápase Ligy mistrů v kariéře. Sébastien Haller je v nejlepším fotbalovém věku a zdá se, že konečně našel svůj zaslíbený klub,“ probírá Karel Brettscheinder

A přibližuje hráčovu dosavadní kariéru. „V Evropě tento útočník Pobřeží Slonoviny vystřídal soutěže ve čtyřech zemích a po návratu do nizozemské ligy navázal na výborné výkony v dresu Utrechtu,“ připomíná.

„Další angažmá ve Frankfurtu se mu vydařilo a dostal se tak do Premier League, kde už to tak slavné nebylo. V Ajaxu se opět rozstřílel a má předpoklady, aby v tomto ofenzivním týmu řádil dál, jak by zřejmě souhlasil brankář Sportingu…“ upozorňuje Brettscheinder na čtyři góly v síti portugalského šampiona, který před tím neprohrál doma 22 zápasů.

Na Hallera ukázal rovněž další stálý člen poroty Brabec. „Vynikající výkon, precizní zakončení, takový kousek na půdě soupeře se jen tak nevidí,“ rozplývá se na Hallerovými zásahy.

Zvažoval však i další osobnosti. „Jiný francouzský rodák Nkunku se za Lipsko trefil třikrát na Manchesteru City,“ nachází rovněž úžasný střelecký zápis.

Na osvědčenou veličinu spoléhá Günter Bittengel, bývalý československý a český internacionál. Jeho volba je přímá: Robert Lewandowski, polský snajpr bavorského Bayernu Mnichov. „Dva góly na hřišti Barcelony, to hovoří samo za sebe,“ zdůrazňuje Bittengel.

„Ale hlavně to řešení! Jak se zorientoval po odražení míče od tyče a hlavně přesné a důrazné zakončení. Pro mne pořád jeden z nejlepších hráčů Evropy, ne-li nejlepší,“ tvrdí Bittengel.

Liga mistrů se rozeběhla úchvatným tempem a opět má co a hlavně koho nabídnout.

Hlas poroty:

Günter Bittengel: Robert Lewandowski (Bayern Mnichov)

Erich Brabec: Sébastien Haller (Ajax Amsterdam)

Karel Brettscheinder: Sébastien Haller (Ajax Amsterdam)

Zdroj: UEFA

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené