Spojte se s námi


Fotbal

Best Player UEFA: Kdo byl nejlepším hráčem 1. kola Ligy mistrů? Coman předvedl nádherné akce

Uplynuly necelé dva měsíce, kdy ve finále Ligy mistrů ročníku 2019/2020 porazil Bayern Mnichov francouzský Paris Saint-Germain 1:0. A už je tu nová sezona. Portál ruik.cz, jenž zastupuje Českou republiku v anketě Best Player UEFA německého časopisu Kicker.

Publikováno

dne

Uplynuly necelé dva měsíce, kdy ve finále Ligy mistrů ročníku 2019/2020 porazil Bayern Mnichov francouzský Paris Saint-Germain 1:0. A už je tu nová sezona. Portál ruik.cz, jenž zastupuje Českou republiku v anketě Best Player UEFA německého časopisu Kicker, opět hledá nejlepšího hráče jednotlivých dějství, tentokrát 1. kola. Francouzský útočník Kingsley Coman rozhodl o nedávném triumfu Bayernu Mnichov a formu si drží nadále. Předvedl nádherné akce.

Zdroj: CC BY-SA 4.0

Bylo ho všude plno, byl neudržitelný. Kingsley Coman měl velkou zásluhu na tom, že obhájce titulu vyprovodil jinak nebezpečné Atlético Madrid vysokým přídělem 4:0. „Prosadil se dvakrát proti evropské elitě ohledně výborně organizované defenzívy, proti Atlétiku Madrid,“ zdůrazňuje československý i český internacionál Günter Bittengel.

„Oba góly byly fantastické a dokladovaly jeho inteligenci a technické dovednosti,“ popisuje jeho údery. „První nádherné zpracování levou a pohotová střelba pravou během snad jediné vteřiny. Při druhém po dlouhém úniku vycukal obranu soupeře a skóroval,“ neskrývá Bittengel slova obdivu.

„Coman prokázal individuální schopnosti, přehled a chladnokrevnost,“ připojuje se stálý člen poroty Erich Brabec. „A ještě na jeden gól nahrál,“ přidává další výrazný vklad.

Zajímavých osobností úvodní kolo nabídlo ovšem více. „Kdo mě zaujal, byl španělský halfbek Lipska Angeliño,“ ukazuje na jednu Karel Brettschneider, bookmaker sázkové kanceláře Chance. „Přestože nepatří mezi hráče, kteří by se dostávali pravidelně do koncovky, tak si při svých dvou šancích proti Basaksehiru poradil bezchybně,“ upozorňuje.

„Zejména zpracování a zakončení při prvním gólu bylo ukázkové a mohl by mu je závidět leckterý útočník,“ dodává. „První jeho gól byla paráda, nádherné naběhnutí a zakončení,“ souhlasí Brabec.

Povšiml si i dalších výkonů. „Určitě bych ocenil Manora Solomona, jeho odvážné náběhy,“ oceňuje izraelského záložníka ve službách Šachtaru Doněck.

„Real Madrid se na jeho půdě neporáží každý den, i když byl nyní dost malátný,“ vyzdvihuje Brabec počinek ukrajinského týmu. „Álvaro Morata výborně nahradil Cristiana Ronalda a zajistil Juventusu výhru v Kyjevě,“ přihazuje jinou veličinu Bittengel.

Liga mistrů začala v dobrém tempu, byla plná překvapení. A očekávají se další. „Lipsko, přes letní oslabení, pokračuje na začátku sezóny v dobrých výkonech a jejich příští návštěva na Old Trafford proti zatím dost nevyrovnanému Manchesteru United může skončit německým importem bodů,“ přebírá vyhlídku lipského mužstva Brettschneider. „V kurzu 3,15, který momentálně nabízíme, to stojí za pokus,“ vyzývá sázkaře.

Hlas poroty:

Günter Bittengel: Kingsley Coman (Bayern Mnichov)

Erich Brabec: Kingsley Coman (Bayern Mnichov)

Karel Brettschneider: Angeliño (RB Lipsko)

Zdroj: UEFA

Reklama

Oblíbené