Bergkamp, Henry nebo Cissé. Nejhezčí góly za každou sezónu od vzniku Premier League

Goal of the Season, neboli Gól sezóny, je cena, která se v rámci Premier League oficiálně uděluje až od sezóny 2016/17. Jde o anketu, na níž se vedle panelu odborníků z deseti procent váhy konečného rozhodnutí podílejí i samotní fanoušci.

Goal of the Season, neboli Gól sezóny, je cena, která se v rámci Premier League oficiálně uděluje až od sezóny 2016/17. Jde o anketu, na níž se vedle panelu odborníků z deseti procent váhy konečného rozhodnutí podílejí i samotní fanoušci. Nominaci na gól sezóny získávají nejhezčí góly za každý měsíc sezóny. Přesto, že se letos bude cena udělovat teprve pošesté, Premier League zpětně ocenila góly ze všech ročníků od začátku soutěže, tedy od sezóny 1992/93.

V seznamu vítězů samozřejmě najdeme fotbalově legendární jména jako David Beckham a jeho gól z půlky proti Wimbledonu, Dennis Bergkamp a jeho obtočení kolem obránce Newcastlu, Henry a jeho sólo přes celé hřiště v derby proti Tottenhamu nebo Wayne Rooney a jeho impozantní nůžky v městském derby proti City.

Nechybí však ani méně známá či zapomenutější jména, jako například Tony Yeboah a jeho legendární dělovky za Leeds, liverpoolský Dietmar Hamann a vymetená šibenice Portsmouthu nebo Papiss Cissé z Newcastlu a jeho banán do sítě Petra Čecha.

Když už jsme u našich fotbalistů v anglické lize, i jeden z českých reprezentantů získal cenu pro gól sezóny Premier League.

Za sezónu 2004/05 získal toto ocenění Patrik Berger, který si tehdy už jako hráč Portsmouthu krásně obhodil obránce a levou nohou z úctyhodné vzdálenosti překvapil nejen brankáře Charltonu, ale také všechny přítomné v ochozech.

Nejhezčí góly za každou sezónu od vzniku premier league

Mezi nejznámější góly z poslední doby patří jistě i góly Jacka Wilshera, ať už po úchvatné kombinaci do branky Norwiche ze sezóny 2013/14 nebo po raketové střele do svatyně WBA ze sezóny 2014/15.

Poslední dva ročníky pak naopak triumfovali hráči konkurenčního Tottenhamu. Dvě sezóny zpět si pro trofej doběhl Son Heung-Min, když si udělal kužely z fotbalistů Burnley, loni zase zvítězil Erik Lamela, když překvapil přízemní rabonou k tyči v derby proti Arsenalu.

Zdroj: Premier League

Kouzelník Courtois vychytal Realu triumf v Lize mistrů, Liverpool sestřelil Vinicius

Se čtyřicetiminutovým zpožděním začalo sobotní finále Ligy mistrů, na kvalitě zápasu to ale rozhodně neubralo. Liverpool většinu herního času dominoval, Real udeřil z ojedinělé šance a zásluhou skvělého Thibauta Courtoise zvítězil 1:0.

Úvod zápasu byl z obou stran opatrný, první ohrožení branky měl v 15. minutě na svědomí Mohamed Salah, Thibaut Courtois si ale poradil.

Egyptský křídelník pálil i dvě minuty poté, na belgického brankáře však ani tentokrát nevyzrál.

Courtois již tradičně zářil, ve 21. minutě vyrazil ránu Sadia Maného na tyč. Bezzubý Real se ne a ne dostat do zápasu, ve 40. minutě pálil na druhé straně z voleje kapitán Jordan Henderson, avšak mířil nepřesně.

Čtyři minuty nato dostal míč do sítě Karim Benzema, gól ale neplatil pro ofsajd francouzského útočníka. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

I do druhé půle vstoupili aktivněji Reds, Realu ale následně vyšla jedna kombinace a šel do vedení. Na konci týmové akce byl Vinicius Junior.

Vyrovnání měl na noze Salah, opět ho ale vychytal Courtois.

Gólmana Realu nepřekvapila ani teč Dioga Joty v 80. minutě, o dvě minuty později parádním zákrokem vychytal znovu Salaha.

V závěru se již Liverpool nedostal do potřebného tlaku a finále prohrál 0:1.

Zdroj: UEFA

Finále Ligy mistrů mělo začít ve 21:00 středoevropského času. Jenže se tak nestalo, protože došlo k velkým organizačním problémům, když se na stadion dobýval nespočet fanoušků, kteří navíc napadli například bratra jedné z hvězd Liverpoolu.

Fotbalový svátek pro celou Evropu byl zahájen o něco později, než bylo plánováno. Důvod? Nemalé organizační problémy, kdy navíc evidentně není zřejmé, na čí straně je vlastně pravda.

Na tribuny Stade de France se dostalo několik fanoušků tak, že přelezli plot a snažili se dělat maximum, aby mohli zápas sledovat přímo z ochozů naživo. Spustila se víceméně řetězová reakce. Když se to podařilo jednomu, proč ne ostatním?

Kvůli tomu došlo k odložení startu utkání o více než půl hodiny. UEFA ve svém prohlášení uvedla, že na vině jsou fanoušci, kteří nedorazili včas na utkání a posléze se začali na stadion dobývat.

Zahraniční novináři a média však mají jasno v tom, že fanoušci rozhodně na tribuny nedorazili pozdě. Naopak je UEFA pod palbou kritiky kvůli nedostatku lidí, kteří měli zajistit bezpečnost a organizaci.

Mimo fanoušky Liverpoolu se pokusili dostat do ochozů také příznivci Realu Madrid.

Co se pak týká výše zmíněného nedostatku bezpečnosti, odnesl ji bratr jedné z hvězd Liverpoolu. Napaden byl totiž Marvin Matip, bratr Joela. Ten zkritizoval právě celou organizaci. Ta podle jeho slov ani není hodna finále Ligy mistrů.

Zdroj: Twitter, UEFA, BBC

Léky proti bolesti každý den a více než 20 injekcí za půl roku aneb Co všechno Zlatan obětoval, aby udělal ze svých spoluhráčů mistry!

AC Milán po 11 letech znovu oslavil titul. Jednalo se o velkou událost na které měl zásadní podíl i Zlatan Ibrahimović. Tento čtyřicetiletý švédský útoční udělal všechno proto, aby dovedl svůj tým k titulu. Dělal všechno proto, aby ze svých spoluhráčů udělal mistry a kvůli tomu šel až za hranice bolesti. Jeho cíl byl však naplněn.

Zlatan Ibrahimović se do AC Milán vrátil teprve docela nedávno. Konkrétně 2. ledna 2020 přišel zadarmo z Los Angeles Galaxy. Netrvalo to dlouho a zkušený Švéd dovedl svůj tým k mistrovskému titulu.

Bylo to minulý týden v neděli, kdy po porážce Sassuola, AC Milán po 11 letech oslavilo titul. Lví podíl na něm měl právě i čtyřicetiletý útočník, který je pro celý milánský klub nezpochybnitelnou ikonou.

V mistrovské sezóně odehrál Zlatan celkově 27 utkání, vstřelil 8 gólů a připsal si 3 asistence. Startů mohlo být i více, ale ve velkém brzdila rodáka z města Malmö zranění. Nicméně nyní jsme se dozvěděli, že ani během odehraných zápasů nebyl úplně zdravotně v pořádku.

Posledních 6 měsíců odehrál Zlatan bez předního zkříženého vazu v levém koleni. Dané koleno měl po dobu 6 měsíců oteklé. Za již zmíněných 6 měsíců mohl s týmem trénovat jen desetkrát. Do toho si Zlatan za posledního půl roku vzal více než 20 injekcí.

Mimo to také chodil po tuto dobu vyprazdňovat dané koleno jednou týdně. Léky proti bolesti užíval každý den. Během těchto 6 měsíců Zlatan téměř nespal. Podle vlastních slov nikdy tolik netrpěl. Jak na hřišti tak mimo něj.

Z něčeho nemožného prý udělal něco možného. V duchu měl Zlatan jediný cíl, udělat ze svých spoluhráčů a trenérů mistry Itálie, protože jim to slíbil. Dnes má švédský kanonýr v koleně již nový přední zkřížený vaz a další trofej.

Zdroj: Transfermarkt, Zlatan Ibrahimović