Spojte se s námi


Fortuna liga

Beránek šéftrenérem reprezentací. Ve Slavii jsme odvedli kus práce, teď mám chuť posunout český fotbal na evropskou úroveň

Miroslav Beránek po pěti letech opouští Slavii a stává se šéftrenérem úseku reprezentací. Ve službách fotbalové asociace České republiky už působil, v roce 2002 vedl jako trenér U21 k vítězství na mistrovství Evropy.

Publikováno

dne

Miroslav Beránek po pěti letech opouští Slavii a stává se šéftrenérem úseku reprezentací. Ve službách fotbalové asociace České republiky už působil, v roce 2002 vedl jako trenér U21 k vítězství na mistrovství Evropy.

Beránek má za sebou úspěšnou trenérskou kariéru. V tuzemsku jí spojil nejvíce se Slavií, trénoval i v Blšanech, na Kladně či v Brně. V Maďarsku vedl Debreceni, v Saudské Arábii vedl Al Wasli a v Kazachstánu Astanu, současně také kazachstánskou reprezentaci.

Posledních pět let působil na pozici šéftrenéra dorostů v pražské Slavii. „Před pěti lety mě oslovila Slavia, abych předával své bohaté zkušenosti z pozice šéftrenéra dorostu. Myslím, že se nám práce v klubu dařila, vychovali jsme řadu mladých hráčů pro reprezentaci,“ ohlíží se Beránek pro fotbal.cz za působením v Edenu.

„Letos po svém nástupu mě oslovil Zdeněk Psotka, zda bych chtěl působit v nové roli a já z něj cítil energii, chuť posouvat český mládežnický fotbal na evropskou úroveň. Proto – po dohodě s klubem – jsem nabídku přijal a chci sloužit českému fotbalu na nejvyšší mládežnické úrovni,“ dodává Beránek.

Příchod 65letého trenéra se spoustou zkušeností si osobně vyžádal Zdeněk Psotka, nový technický ředitel FAČR.

„Chtěli jsme obsadit šéftrenéra úseku reprezentací. Oslovil jsem trenéra Beránka zejména z toho důvodu, že v posledních letech působil u mládeže ve Slavii a má obrovský přehled nejen o hráčích, ale také trenérech. A také proto, že byl součástí největších úspěchů českého fotbalu,“ vysvětluje Psotka.

Za jmenování Beránka je rád i předseda FAČR Petr Fousek, který s ním spolupracoval osm let u jednadvacítky a u A-týmu.

„Děkuji vedení Slavie Praha, že jsme se domluvili na uvolnění. Když mě Zdeněk Psotka seznámil se svým záměrem přivést Míru Beránka, okamžitě jsem souhlasil. Znám ho dlouho a dobře, přichází k nám zkušený odborník a také ambiciózní trenér, očekávám že se jeho působení promítne do zlepšené práce a úspěchů mládežnických reprezentačních výběrů,“  říká Fousek.

„Děkujeme za skvělou práci pro Slavii a přejeme hodně štěstí,“ popřál Beránkovi na twitteru šéf Slavie Jaroslav Tvrdík.

Zdroj: Fotbal, SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.