Spojte se s námi


Bundesliga

Bellingham do Realu Madrid? Nejlepší hráči do něho patří, má jasno Alaba

Jude Bellingham patří k největším fotbalovým talentům na světě, o něhož je ohromný zájem. Analýza CIES Football Observatory ho ve svém posledním reportu dokonce zařadila na 5. místo nejhodnotnějších hráčů světa. A o jeho výjimečnosti nepochybuje ani David Alaba.

Publikováno

dne

Jude Bellingham patří k největším fotbalovým talentům na světě, o něhož je ohromný zájem. Analýza CIES Football Observatory ho ve svém posledním reportu dokonce zařadila na 5. místo nejhodnotnějších hráčů světa. A o jeho výjimečnosti nepochybuje ani David Alaba.

Generační talent. Přesně tak se dá nazvat Bellingham. Už ve svých 16 letech začal nastupovat v Championship za Birmingham, kde odehrál ve své první sezóně 44 zápasů, vstřelil 4 góly a přidal 2 asistence.

Následně si mohl z nabídek vybírat, chtěli jej snad všechny anglické velkokluby. Jenže Bellingham si nebyl jistý vytížením a tak šel ve šlépějích o tři roky staršího Jadona Sancha a odešel do Borussie Dortmund. Ačkoliv u Angličanů není přestup do zahraničí tak častý, Jude věděl, že nejlepší klub pro jeho rozvoj je právě BVB. Ta totiž na mladé hráče spoléhá.

A byla to trefa do černého, stejně jako u Sancha. Bellingham velice rychle zapadl do základní sestavy, ve své druhé sezóně v Bundeslize už dokonce patřil mezi tahouny žlutočerných. A to mu bylo stále teprve 18 let!

Střední „box-to-box“ záložník má obrovský akční rádius, v jednu chvíli ho vidíte vypomáhat defenzivě, za moment už doplňuje útočnou akci Borussie. Má skvělou postavu a jeho věk je obdivuhodné také jeho vidění hry a herní inteligence. Pomoct umí i čísly, v této sezóně má bilanci 5+9.

Není tak divu, že na něj stojí frontu takřka všechny světové velkokluby. Jenže některé odradí jeho cenovka, Borussia totiž za svůj klenot žádá přes 100 milionů eur. Podle deníku BILD jsou v tuto chvíli největšími zájemci o Bellinghamovi služby Real Madrid a Liverpool.

Nejvíce se ale samozřejmě skloňuje španělský gigant, jenž opět ovládl tento rok Ligu mistrů a čeká ho generační obměna ve středové linii, která už pozvolna započala. Aktuálně na Santiago Bernabéu působí talentovaná trojice Eduardo Camavinga, Aurélien Tchouaméni a Federico Valverde, jenž je v poslední době využíván i v útočné řadě.

Bellingham by si ale v Madridu jistě své místo na hřišti našel, o čemž nepochybuje ani Alaba, který Bílý balet posílil minulé léto a anglického záložníka vychvaloval v rozhovoru pro deník Welt.

„Bellingham je jeden z největších talentů na světě, co se záložní řady týče. A to ve velmi nízkém věku! V 19 letech už vede tým, za nikoho se neschovává a už rozhoduje zápasy,“ nechal se slyšet rakouský obránce.

Zdroj: CIES, BILD, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.