Spojte se s námi


MLS

Beckham oznámil, že zakládá klub v MLS: Podpora fanoušků je klíčová

Publikováno

dne

Novým účastníkem americké fotbalové ligy Major League Soccer (MLS) bude Miami. V pondělí to potvrdila skupina investorů vedená bývalým hráčem Davidem Beckhamem. Informovala AP.

Nový klub by se měl připojit do ligy v roce 2020. Informaci potvrdilo na Twitteru už i vedení MLS. Beckham, který skončil s profesionálním fotbalem v roce 2013, řekl místním fanouškům na městském stadionu Arsht Centre, že Miami je městem snů a má hodně skvělých fanoušků.

Bývalý hráč Los Angeles Galaxy prozradil, že jednání byla náročné a začali už v únoru 2014. Klub by měl hrát v aréně Miami Overtown s kapacitou 25.000 diváků.

Nový tým ještě nemá oficiální jméno ani barvy, ale Beckham vyzval fanoušky, aby pomohli při formování identity nového klubu. „Naše podpora od fanoušků bude klíčová. To je to, na čem bude náš klub postaven. Budeme dělat a budovat klub, na který byste mohli být hrdí,“ řekl Beckham.

Jeden klub z Miami už v MLS působil, Miami Fusion byl založen v roce 1997, ale v roce 2001 zanikl.

Reklama

Fotbal

Ostrák se svým St. Louis válcuje z úvodu sezony MLS! Odvážný krok talentovanému záložníkovi zatím vychází na výbornou

Tomáš Ostrák se odhodlal v létě k odvážnému kroku. Po vypršení kontraktu v bundesligovém Kolíně se upsal týmu St. Louis City který čekal na zapojení do MLS. Teď s ním ale zámořskou soutěž válcuje.

Publikováno

dne

Tomáš Ostrák se odhodlal v létě k odvážnému kroku. Po vypršení kontraktu v bundesligovém Kolíně se upsal týmu St. Louis City který čekal na zapojení do MLS. Teď s ním ale zámořskou soutěž válcuje.

Talentovaný záložník se ani po vydařeném hostování v Karviné nedokázal prosadit v A-týmu bundesligového Kolína. V minulé sezoně nasbíral pouze šest startů v A-týmu a tak bylo zřejmé, že nový kontrakt nepodepíše.

V létě si určitě mohl mezi různými kluby vybírat. Nicméně zvolil odvážný krok. Upsal se totiž St. Louis City, tedy týmu, který hrál soutěž pro rezervní a mládežnické týmy klubů, které hrají v MLS. Právě pro nejvyšší americkou soutěž se zde St. Louis připravovalo.

Od nové sezony totiž patří mezi americkou smetánku a během půlroku v nižší soutěži si Tomáš Ostrák vybojoval své místo v sestavě. Za americký klub odehrál 10 zápasů, v nichž vstřelil 3 góly.

Jenže bylo záhadou, jak si Ostrák a spol. povedou právě v MLS. A jak tomu je? Prozatím nad očekávání. Vysoko. St. Louis totiž po pěti kolech kraluje celé soutěži. Je jediným neporaženým týmem nejen v rámci Západní konference, ale vůbec v rámci celé MLS.

Pět zápasů, pět výher, 15 bodů, skóre 15:4. Zkrátka vynikající start. Lepší ještě žádný tým, který soutěž rozšiřoval, v první sezoně nezažil. Velký podíl na tom má i sám Ostrák, který ve všech duelech nastoupil v základní sestavě.

Ostrák se navíc stihl i jednou gólově prosadit. Podle statistického serveru WhoScored patří mezi nadprůměrně hodnocené hráče, když má velmi pěknou průměrnou známku 7.02. Patří k nejlepším hráčům svého týmu.

Ostrákovi tedy prozatím riskantní krok vychází. Sezona MLS je však dlouhá a stát se může cokoliv. Doufejme ovšem, že se 23letý záložník v zámoří herně neztratí.

Zdroj: MLS, WhoScored

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Wayne Rooney prozradil jméno letošního soupeře pro MLS All-Star Game. Bude jím aktuální lídr Premier League

Tradiční akce pořádaná americkou Major League Soccer (MLS) se uskuteční 19. července na stadionu D.C. United. Proti All-Star výběru americké soutěže se postaví aktuální lídr Premier League Arsenal. O soupeři měl promluvit Wayne Rooney, současný trenér klubu hrajícím na hostitelském hřišti a legenda Manchesteru United.

Publikováno

dne

Tradiční akce pořádaná americkou Major League Soccer (MLS) se uskuteční 19. července na stadionu D.C. United. Proti All-Star výběru americké soutěže se postaví aktuální lídr Premier League Arsenal. O soupeři měl promluvit Wayne Rooney, současný trenér klubu hrajícím na hostitelském hřišti a legenda Manchesteru United.

Nejlepší střelec anglického národního celku (53 gólů, stejně jako Harry Kane) si takzvaně pustil pusu na špacír. Před několika V.I.P. lidmi prozradil, že letošním vyzyvatelem MLS All-Star výběru bude londýnský Arsenal.

Vtipně navíc poznamenal, že by raději přivítal Manchester United, celek, jehož dres oblékal dlouhých 13 let. Sám Rooney si toto střetnutí zahrál dvakrát. Poprvé v roce 2011 právě v dresu Red Devils, tehdy oslavil se svými spoluhráči vítězství 4:0.

Podruhé nastoupil k utkání na opačné straně, v roce 2019 však ani on nedokázal zabránit prohře 3:0 se španělským Atlétikem Madrid. Letos by ho měla čekat premiéra na lavičce.

Střetnutí se totiž odehraje 19. července na Audi Field, což je domácí stánek celku D.C. United. A z pravidla právě trenér hostitelského města vede All-Star výběr v těchto duelech.

Zápas se hraje klasicky na 90 minut. V případě nerozhodného stavu se jdou rovnou kopat penalty. Před úvodním hvizdem se navíc konají dovednostní soutěže, kde proti sobě nastupují tříčlenné týmy.

Pro kádr Gunners se bude jednat o již druhou návštěvu této tradiční akce. V roce 2016 zde ještě pod vedením Arséne Wengera zvítězili v poměru 2:1 díky trefám Joela Campbella a Chuby Akpoma. Za domácí snižoval Didier Drogba.

Momentálně se však jedná o úplně jiný Arsenal, než jak ho lidé z posledních let znali. A možná i díky atraktivnímu stylu hry byl letos aktuální lídr anglické Premier League pozván.

Gunners patří mezi „anglickou sedmičku vyvolených.“ Kromě nich se zde představili Everton, Chelsea, Fulham, Tottenham, West Ham a dvakrát již zmiňovaný Manchester United. A vítězství si připsali dvakrát hráči Red Devils a po jedné výhře přidali Toffees a právě Gunners.

Zdroj: The Athletic

Pokračovat ve čtení

Fotbal

VIDEO: Almada odehrál na MS v Kataru po boku Messiho necelých 10 minut, dnes ale trefil milimetrový přímák téměř z 35 metrů!

Jeden z největších talentů zámořské Major League Soccer, Argentinec Thiago Almada potvrdil skvělou formu. V zápase své Atlanty trefil parádní přímák z necelých 35 metrů, kterým by se mohl chlubit i jeho reprezentační kolega Lionel Messi.

Publikováno

dne

Jeden z největších talentů zámořské Major League Soccer, Argentinec Thiago Almada potvrdil skvělou formu. V zápase své Atlanty trefil parádní přímák z necelých 35 metrů, kterým by se mohl chlubit i jeho reprezentační kolega Lionel Messi.

Na mistrovství světa odehrál za reprezentační výběr Argentiny jen osm minut v zápase ve skupině C proti Polsku a pak už se na hřiště nepodíval. Přestože si záložník Thiago Almada v Kataru moc nekopl, i tak se může pyšnit zlatou medailí.

21letý ofenzivní záložník ale válí především na klubové scéně. Za svůj tým Atlanta United, který po čtyřech odehraných zápasech drží první místo ve východní konferenci MLS, totiž ve zmíněných zápasech vstřelil čtyři góly a k tomu přidal čtyři asistence.

To je počin, který během prvních čtyř zápasů ještě nikdo v historii MLS nedokázal. Mladý argentinský záložník tak potvrzuje skvělou formu, kterou ukázal i během dnešního zápasu s Portlandem.

V tom zaznamenal dvě branky a přidal i dvě asistence. Podílel se tak významným způsobem na výhře svého týmu v poměru 5:1. Zejména ale jeho první gól krátce před změnou stran stál opravdu za to.

V páté minutě nastavení prvního poločasu totiž trefil přímý kop, na který jen tak nezapomene. Fakt, že letěl prakticky na stranu, kde stál gólman, jen dokazuje, o jak výjimečný kop šlo.

Svou formu bude moci potvrdit již příští týden v rámci reprezentačního srazu. Argentina odehraje dva zápasy a Almada zajisté bude hrát větší roli, než tomu bylo v Kataru.

Pokud bude v takových výkonech pokračovat, brzy se zajisté dočká většího evropského angažmá. Již před lety kolem něj kroužila slavná Barcelona.

Zdroj: Sport Bible, Twitter – MLS, Livesport

Pokračovat ve čtení

Tipsport škola sázení

Oblíbené