Spojte se s námi

Bundesliga

Bayern má nový talent. 17letý Nestory Irankunda přichází z Austrálie

Bayern Mnichov myslí i na budoucnost. V Austrálii si vyhlédl teprve 17letý talent jménem Nestory Irankunda. Do Německa by měl dorazit v červenci 2024.

Publikováno

dne

Bayern Mnichov myslí i na budoucnost. V Austrálii si vyhlédl teprve 17letý talent jménem Nestory Irankunda. Do Německa by měl dorazit v červenci 2024.

Bayern má na lovení hráčů z netradičních fotbalových zemí čich. Z Kanady takto přivedl mladičkého Alphonsa Daviese, který přicházel jako křídlo a postupně z něj udělal jednoho z nejlepších levých beků na světě.

Tentokrát se kouká do Oceánie. V Austrálii se mu totiž zalíbil teprve 17letý talent Nestory Irankunda. Mladý fotbalista nastupuje za australskou U17, ale už by povolán i do seniorské reprezentace.

Rodák z Tanzánie už odehrál za Adelaide United soutěžních 39 zápasů. Stihl mezitím nasbírat 9 gólů a 2 asistence.

Šikovný útočník umí skvěle zahrávat přímé kopy, při akrobatických oslavách ukazuje i skvělou fyzickou připravenost a skvělý odraz.

Irankunda bude nastupovat za Adelaide do července 2024, poté se připojí k Bayernu Mnichov. Plnoletosti nabyde až v únoru příštího roku.

„Nestoryho už nějakou dobu sledujeme a jsme rádi, že jsme se s ním a Adelaide United dohodli na přestupu do Mnichova příští léto. Rádi bychom poděkovali vedení v United za vždy dobré diskuse. Nestory je extrémně rychlý křídelní hráč, dobrý v driblování a zakončování a má velkou sílu. Jsme přesvědčeni o jeho potenciálu a že s námi udělá další potřebné kroky,“ uvedl pro klubový web Jochen Sauer, ředitel pro rozvoj mládeže.

Naopak první jmenovaný v tomto článku je možná na odchodu. Alphonso Davies údajně odmítá prodloužit smlouvu, která vyprší v létě 2025 a velký zájem má mít Real Madrid.

Zdroj: FC Bayern Mnichov

Reklama

Oblíbené