Spojte se s námi

Bundesliga

Davies měl odmítnout novou smlouvu v Bayernu Mnichov, Real Madrid chce v létě získat Kanaďana za každou cenu

Bayern Mnichov má problém. Alphonso Davies, jeden z nejlepších levých beků světa, má kontrakt v Německu jen do roku 2025 a podle španělského deníku MARCA jej odmítá prodloužit. A do hry vstupuje Real Madrid.

Publikováno

dne

Bayern Mnichov má problém. Alphonso Davies, jeden z nejlepších levých beků světa, má kontrakt v Německu jen do roku 2025 a podle španělského deníku MARCA jej odmítá prodloužit. A do hry vstupuje Real Madrid.

Velice nepříjemnou situaci bude muset už brzy řešit Bayern Mnichov. Ve svém kádru sice má Alphonsa Daviese, jednoho z nejlepších levých beků současnosti, ale otázkou je na jak dlouho.

Kanaďan má totiž smlouvu do roku 2025 a podle německých i španělských médií jí odmítá prodloužit. Dokonce i předseda Bayernu Herbert Hainer přiznal lehké obavy.

„Má s námi smlouvu do června 2025, je to jeden z nejlepších beků na světě. Samozřejmě chceme Daviese udržet a doufáme, že on také bude chtít zůstat,“ nechal se nedávno slyšet Hainer.

Jenže v tom je zakopaný pes. Davies už dříve uvedl, že se mu v Mnichově nežije moc dobře, cítí se osamělý a není tam moc spokojený. A v souvislosti s odmítnutím prodloužení smlouvy vstupují do hry další zájemci.

Chybí kvalitní bek

Tím největším má být Real Madrid. Tomu totiž kvalitní levý bek chybí jako sůl. Ferland Mendy je zaprvé neustále zraněný a zadruhé je sice kvalitní do defenzivy, ale útok prakticky nepodporuje. A na to fanoušci Realu od dob Marcela či Roberta Carlose nejsou zvyklí.

Letní navrátilec a odchovanec Fran García podává sympatické výkony, ale občas se naskytne nějaká defenzivní chybka a zatím pasuje spíše do role kvalitního náhradníka, než že by si získal pevné místo v základu.

Florentino Pérez navíc rád kupuje hráče před koncem smlouvy. Zrovna z Bayernu takhle v roce 2014 ulovil Toniho Kroose, kterému končil kontrakt za rok. Přestup za 25 milionů eur se dodnes považuje za jednu z největších „krádeží“.

Rok před koncem smlovuy přišli také Thibaut Courtois či Eden Hazard. A jako volní hráči po konci smlouvy dorazili David Alaba či Antonio Rüdiger.

Vše navíc směřuje k tomu, že Real Madrid bude chtít Mendyho prodat a tím pádem by se uvolnilo místo pro Daviese. Celé situaci navíc nahrává fakt, že vedení Realu Madrid má s Bayernem skvělé vztahy a jednání by měla začít příští rok na jaře.

Zdroj: MARCA

Reklama

Oblíbené