Spojte se s námi


Bundesliga

Bayern hledá hráče na křídlo! Do Mnichova by se mohl vrátit Brazilec z Juventusu

Publikováno

dne

Serge Gnabry a Kingsley Coman sice letos mají skvělou formu, nicméně oba se zranili v téměř totožnou dobu. Jakkoliv jejich zranění nebyla extrémně vážná, vedení Bayernu to zajisté polekalo. Proto se nelze divit, že by klub rád přivedl dalšího křídelníka. Ivan Perišič nemůže zacelit případnou díru po obou členech základní sestavy bavorského velkoklubu.

Bayern potřebuje rozšířit počet křídelních hráčů ve svém týmu. Mimo Gnabryho, Comana a Perišiče totiž žádného typického křídelníka nemá. Na kraji sice může zaskočit Coutinho či Müller, ale to spíše z nouze. A protože je potřeba, aby se případná nová posila zapojila a prosadila co nejrychleji, sáhli by Bavoři nejraději po někom, kdo již prostředí v Allianz Areně zná.

Logicky se tak nabízí potenciální příchod Douglase Costy, který z Mnichova odešel v roce 2017 poté, co zde strávil dvě sezony. V té první uchvátil snad všechny fotbalové fanoušky, neboť předváděl parádní technické kousky a navíc si v 43 soutěžních duelech připsal na své konto sedm gólů a osmnáct asistencí. Během druhého roku již tolik prostoru nedostával a přednost dostávalo duo Ribéry a Robben, v 34 zápasech ale nastřádal sedm gólů a devět asistencí.

Kvůli menšímu hernímu vytížení se stěhoval do Turína, kde dodnes hájí barvy Juventusu. I tam v první sezoně zářil. Odehrál 47 duelů, vstřelil šest branek a nasbíral třináct asistencí. Jeho druhou sezonu hodně ovlivnila dlouhodobá zranění, a tak toho příliš neodehrál. A nyní? Sarri s jeho službami víceméně vůbec nepočítá. Costa odehrál v této sezoně necelých 400 minut!

Určitě si tak sám přeje větší herní vytížení, čehož by se mohl dočkat právě v Bayernu. Ten by jej chtěl získat na hostování. Hansi Flick se měl ptát svých svěřenců, konkrétně Manuela Neuera, Roberta Lewandowského, Thomase Müllera či Joshuy Kimmicha, na jejich zkušenosti s devětadvacetiletým Brazilcem. Všichni jej měli doporučit, a tak se zdá, že by jeho návrat do Mnichova nemusel být nereálný.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.