Spojte se s námi


Bundesliga

Bayern bude mít nového trenéra, na lavičku se vrací legenda Jupp Heynckes

Publikováno

dne

Fotbalový klub FC Bayern Mnichov angažuje podle informací deníku Blid za nového trenéra Juppa Heynckese. Úřadující německý mistr tuto správu zatím nepotvrdil.

Jestli se 72-letý Heynckes stane koučem bavorského týmu, bude to už počtvrté. Doteď vedl mnichovské fotbalisty od roku 1987 do října 1991, podruhé od dubna do června 2009 a do třetice v letech 2001 – 2013.

V roku 2013 dosáhl s Bayernem „treble“ – vyhrál mistrovský titul, Německý pohár a Ligu mistrů. Následně pak ukončil trenérskou kariéru.

 

Podle informací magazínu Kicker vzhledem ke zdlouhavému jednání s Thomasem Tuchelem, bývalým trenérem Borussie Dortmund, klub opustil od jeho angažování.

Prezident Bayernu Uli Hoeness pro mnichovské noviny Abendzeitung potvrdil, že klub se už rozhodl v otázce nástupce Carla Ancelottiho. Hoeness se vyjádřil, že na Oktoberfestu potkal bývalého trenéra Pepa Guardiolu a informoval ho o rozhodnutí klubu: „Šlo čistě o přátelské setkání. Řekl jsem mu, že za několik dní budeme prezentovat nového trenéra. Odsouhlasil nám to.“

Na internetu koluje i informace, že by mohlo jít i o bývalého trenéra FC Barcelona Luise Enriqueho.

Reklama

Oblíbené