Spojte se s námi


Fotbal

Barcelona si mne ruce. Šestnáctiletý klenot Lamine Yamal je vděčný, že klub odmítl astronomickou nabídku PSG: Chci být legendou jako Messi

Finanční krize, pravděpodobně odchod trenéra Xaviho… Problémů nemá Barcelona k řešení málo. Přesto to s její budoucností nevypadá úplně špatně a důvodem je, že má ve svém kádru několik vycházejících hvězd. Tou zřejmě největší je teprve šestnáctiletý klenot Lamine Yamal, jenž to má v hlavě skvěle srovnané.

Publikováno

dne

Finanční krize, pravděpodobně odchod trenéra Xaviho… Problémů nemá Barcelona k řešení málo. Přesto to s její budoucností nevypadá úplně špatně a důvodem je, že má ve svém kádru několik vycházejících hvězd. Tou zřejmě největší je teprve šestnáctiletý klenot Lamine Yamal, jenž to má v hlavě skvěle srovnané.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Už delší dobu se šuškalo o tom, že by Barcelona mohla začít do svého kádru začleňovat nový klenot ze své akademie. Lamine Yamal měl být speciálním talentem a už ve svých 15 letech a 9 měsících si připsal soutěžní debut v A-týmu.

Posléze s katalánským gigantem absolvoval přípravu a v této sezoně dostává až nečekaně mnoho prostoru. Nutno však zmínit, že je tomu tak oprávněně. Nyní šestnáctiletý klenot předvádí vynikající výkony, navzdory svému věku je mnohdy rozdílovým hráčem.

Xavi je ovšem s jeho nasazováním dosud opatrný. Naštěstí. S Pedrim a Gavim, kteří jsou jen o pár let starší, tomu tak nebylo. Oba nyní trápí zdravotní trable, za kterými dle všeho stojí přetěžování. Před tím ostatně varují fanoušci nejen Barcelony také u nově největší naděje Blaugranas.

A co bude dál? Vzhledem k finanční krizi Barcelony není překvapením, že se o hráče zajímají jiné kluby. PSG si jej údajně vyhlédlo jako náhradu za Kyliana Mbappého. Dokonce mělo nabídnout astronomických 200 milionů eur. To ale Katalánci odmítli.

Kdyby pak nabídku neodmítl klub, zřejmě by tak učinil sám talentovaný fotbalista. Ten totiž nedávno poskytl rozhovor pro plátek Mundo Deportivo, v němž prokázal, že má jasno o tom, čeho chce v kariéře dosáhnout.

Lamine Yamal chce být legendou Barcelony

„Jsem šťastný, že Barcelona odmítla nabídku PSG. Prezident klubu (Joan Laporta – pozn. red.) uznává mou práci, můj fotbal. Budu extrémně šťastný, pokud se mi podaří stát se legendou Barcelony,“ vyjádřil se Lamine Yamal.

„Byl bych šťastný, pokud bych byl jako Lionel Messi, Andrés Iniesta, Carles Puyol či Xavi. Opravdu v to doufám. Kontrakt mám ještě na další dva roky, takže je čas si užívat,“ dodal.

Jedním z témat byla i desítka na dresu. Tu však, v případě, že se vrátí, nosí Ansu Fati, který hostuje v Brightonu. „Pokud tady nezůstane, budu hrdý, když si budu moci desítku vzít. Je to sen každého dítěte, ale je to na rozhodnutí klubu,“ uzavřel své vyprávění mladý klenot Barcelony.

Zdroj: Mundo Deportivo, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.