Spojte se s námi


Fotbal

Barcelona nebo PSG: Kdo je na trhu s volnými hráči úspěšnější?

Barcelona, které letos kvůli finančním komplikacím ani nic jiného nezbývá, je velmi aktivní na trhu s volnými hráči. Do kádru přivedla hned tři hráče bez angažmá. PSG, které by ale utrácet mohlo, se povedlo něco obdobného.

Publikováno

dne

Barcelona, které letos kvůli finančním komplikacím ani nic jiného nezbývá, je velmi aktivní na trhu s volnými hráči. Do kádru přivedla hned tři hráče bez angažmá. PSG, které by ale utrácet mohlo, se povedlo něco obdobného. Tři noví hráči pařížského klubu mají ale ještě větší hodnotu než ti barcelonští.

S Barcelonou cloumají finanční problémy. Stále ještě není jasné, zda si udrží kapitána Lionela Messiho. Aby Katalánci mohli své hvězdě nabídnout nový kontrakt, musí být aktivní hlavně na trhu s volnými hráči. Žádnou přestupovou bombu – tedy mimo udržení Messiho – toto léto v Barceloně nečekejme.

Katalánský velkoklub tedy zadarmo přivedl hned tři hráče. Sergio Agüero ani Eric García neprodloužili v Manchesteru City. Agüero si touží zahrát se svým dlouholetým kamarádem Messim, ten šel jeho synovi dokonce za kmotra. García si pro změnu prošel La Masií, vrací se tak domů.

Posledním novým členem týmu je Memphis Depay. Ten se chtěl po čtyřech a půl letech v Lyonu posunout na novou adresu. Depay má podle webu Transfermarkt cenovku 45 milionů euro, García 20 a stárnoucí Agüero 18.

Barcelona tak zatím na přestupech ušetřila 83 milionů euro.

Je tu ale někdo úspěšnější! Tři nové posily, za které nevydalo Paris Saint-Germain ani cent, mají hodnotu dokonce 100 milionů euro.

Nejlevnější je Sergio Ramos, kterému je už 35 let – 10 milionů. Liverpoolským se pro změnu bude určitě stýskat po Georginiu Wijnaldumovi. Když odmítl prodloužit na Anfieldu, z klubové kasy ubylo 30 milionů Euro.

Nejcitelnější rány si ale líže AC Milán. Gianluigimu Donnarummovi je sice teprve 22 let, na San Siro dělal ale jedničku neuvěřitelných 6 sezón. Nedávno byl dokonce vyhlášen nejlepším hráčem Eura 2020. Není divu, že má hodnotu 60 milionů eur.

Donnarummův přestup byl oznámen ve středu večer. Na trhu s volnými hráči máme tedy nového lídra.

PSG mimo zmíněné tři hráče přivedlo za 60 milionů euro ještě Achrafa Hakimiho z Interu Milán.

Zdroj: Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.