Spojte se s námi


Fotbal

Barcelona může v případě krize nasadit do hry mladíky, kterých má dost. Konečně!

Publikováno

dne

Zatímco bulvárněji laděný katalánský Sport přišel s informací o možném posilování Barcelony skrze volné hráče, Mundo Deportivo se domnívá, že až 17 mladíků – ať už z rezervy či někde hostujících – je připraveno na přesun do áčka a v případě ekonomické krize mohou přijít vhod – ať už jako zdroje financí z nebo hráči na hřišti. Tak, jako tomu ostatně bylo již dříve uvnitř katalánského giganta.

Fotbalový svět je na pokraji krize a kluby tak musí hledat způsoby, jak se na toto období připravit a přežít jej. Jednou z možností, kterou zmínilo uvedené periodikum, je dát šanci mladíkům, kteří až doposud sbírali minuty hodně poskrovnu. Jít by mělo o 17 hráčů v klubu či na hostování, vyjma Philippa Coutinha s Marcem Cucurellou.

Průměrný věk na této listině je jenom 20,7 let a tak jde o prakticky připravené fotbalisty, ale také velmi mladé naděje. Začněme v bráně – jedničkou v rezervě je Iňaki Peňa, který nastupuje i v reprezentační jednadvacítce. Z obránců je A-týmu nejblíže Ronald Araújo, jehož Quique Setién považuje za 4. stopera.

V rámci obrany najdeme dvojici zapůjčenou do německého Schalke a to Jeana-Claira Todiba s Juanem Mirandou. Prvně jmenovaný Francouz přišel do Gelsenkirchenu v lednu a dohoda s ním obsahuje výkupní klauzuli. Levý zadák nehraje za hornický celek dostatečně pravidelně a tak vypadá, že se z Bundesligy vrátí.

Za Nice válčí další krajní obránce, hlavně na druhé straně – Moussa Wagué. Senegalce může klub z Azurového pobřeží vykoupit za 10 milionů eur. A zapomínat se nesmí ani na šikovného středového hráče Jorgeho Cuencu, jenž je jedním z kapitánů béčka a hraje i reprezentaci U21, či levého beka Sergia Akiemeho, který zažívá povedený rok.

V záloze je nejdůležitější osobností Carles Aleňá, jenž byl propůjčen Betisu na začátku tohoto roku a to za zájmu milánského Interu. Dalším hostujícím středopolařem je Oriol Busquets, který bojuje v nizozemském Twente Enschede. Kandidáty však má Barca i vevnitř své struktury – Riqui Puig či Álex Collado jsou toho jasnými příklady.

Oba dostávali možnost trénovat s dospělými už za Ernesta Valverdeho a jeho nástupce v tomto nastoleném trendu pokračuje. Další nositel kapitánské pásky Monchu je také jedním z výjimečných borců, které má Francisco Javier García Pimienta k dispozici na Estadi Johan Cruyff. Mnozí pak určitě zapomněli na Rafinhu Alcántaru.

Již sedmadvacetiletý Brazilec je odchovancem La Masie a aktuálně hraje za Celtu Vigo, nicméně u něj se klub rozhodne spíše pro prodej nastálo. Kor když od nového ročníku přibudou do těchto řad další dvě mladší alternativy – Pedri a Francisco Trincao. Prvně jmenovaný přijde z Las Palmas, kde je stále klíčovým hráčem, za 5 milionů eur.

Portugalec je pak ohlášenou posilou z Bragy s cenovkou 30 milionů eur a také on o sobě dal v posledních týdnech vědět. Deník do seznamu přidal i dalšího krajního zadáka Emersona, jenž hostuje stejně jako Aleňa na stánku Benita Villamarína a může se k FCB přidat díky speciální dohodě mezi oběma kluby.

V lednu pak z Palmeiras dorazil i Matheus Fernándes, jehož se činovníci klubu rozhodli obratem poslat hostovat do Realu Valladolid, aby nabral zkušenosti v LaLize. Kvůli nedostatečné fyzičce a současnému pozastavení soutěže si tam však zatím nestihl připsat ani jednu odehranou minutu. A hráčů v rezervě je mnohem více.

Nutno dodat, že spousta talentovaných borců už řady Blaugranas opustila. Abel Ruiz hostuje v Braze, kam v létě přestoupí nastálo, Carles Pérez už zkouší své štěstí u římského AS a už před začátkem sezony se pod Sagradou Familiou rozhodli pustit Malcoma Oliveiru a Sergiho Palenciu.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.