Spojte se s námi


La Liga

Barcelona a její soupiska pro sezonu 2018/19, část třetí – La Masia

Publikováno

dne

Přestupové období sice začíná až za tři a půl měsíce, ale už nyní začínají sportovní ředitelé přemýšlet nad vylepšením svého kádru, Barcelonu nevyjímaje. Světoznámá La Masia, akademie Barcelony, bývá v poslední době často opomíjená. Pojďme se tedy ve třetím díle kouknout, kdo z mladíků by mohl nahlédnout do prvního týmu.

Carles Aleñá (20 let, střední záložník, Španělsko)

Právě Carles Aleñá může být dalším skvělým středopolařem z La Masie. Dokáže diktovat tempo hry a poskytnout spoluhráčům na milimetry přesný pas jako Xavi, zvládne se vrátit a bránit jako Sergio Busquets, může změnit tempo během zlomku vteřiny, uklidnit hru a začít útok jako Andrés Iniesta a nedělá mu problém přihrát na gól či ho sám vstřelit, stejně jako Cesc Fàbregas. Carles naštěstí pro Barcelonu odolal i anglickým celkům, které v posledních letech vykrádají poklady La Masie. V prvním týmu sice letos hrál jen ve třech pohárových utkáních, ale v Katalánsku vyplouvají na veřejnost informace, že Carles Aleñá se v létě stane členem A týmu Barcelony.

José Arnáiz (22 let, levé křídlo, Španělsko)

Mladý Španěl přišel v létě 2017 do barcelonského B týmu z Realu Valladolid. V prvním týmu Barcelony dostával šance především v poháru a Ernesta Valverdeho více než příjemně překvapil. Ve čtyřech zápasech Copa del Rey zaznamenal 3 góly a jeho peněžní hodnota vzrostla na desetinásobek. V LaLize si pak připsal jeden start, jenže v lednu se zranil (poranění v oblasti stydké kosti) a Blaugranas chtějí být s jeho návratem opatrní. V prvním týmu pro něho místo není, ale pravděpodobně by měl Arnáiz odejít na hostování, kde by měl i nadále rozvíjet svůj talent. Pokud B tým spadne z druhé nejvyšší španělské soutěže, k hostování dojde zcela určitě. Vedení Barcelony ovšem nesmí usnout na vavřínech a podepsat s Arnáizem novou smlouvu, jelikož londýnský Arsenal přemýšlí o zaplacení výstupní klauzule, která má hodnotu 20 milionů euro.

Sergi Samper (23 let, defenzivní záložník, Španělsko)

Absolvent barcelonské akademie La Masia se vydal cestou hostování místo čekání na šanci v prvním týmu. V sezoně 2016/17 sbíral zkušenosti v LaLize v dresu Granady, minulé léto se vydal na Kanárské ostrovy, kde oblékal dres Las Palmas. V lednu si bohužel Sergi Samper přivodil vážné zranění (zlomená noha), které ho vyřadilo ze hry do konce letošní sezony. Barcelona se s Las Palmas dohodla na ukončení hostování a Sergi se tak může plně věnovat svému zotavení v Barceloně. V budoucnu by měl nahradit Sergia Busquetse v sestavě Katalánců. Pozici defenzivního záložníka ale dokáže odehrát Rakitič i Paulinho, takže můžeme očekávat další hostování Sergiho Sampera.

Marc Cucurella (19 let, levý obránce, Španělsko)

Pro Marca Cucurellu je to první sezona v seniorském fotbalu. Pravidelně nastupuje na levém kraji obrany za B tým v Lalize2. Často se objevuje i na trénincích prvního týmu. Pro Ernesta Valverdeho a vedení Barcelony je to nejlevnější varianta v případě, když by odešel Lucas Digne. Povýšení Cucurelly by taktéž potěšilo příznivce katalánského klubu.

Oriol Busquets (19 let, defenzivní záložník, Španělsko)

Oriol má stejné dovednosti a podobný herní styl jako Sergio Busquets. Zajímavé je, že i přes shodu jmen, nejsou příbuzní. Barcelona ho vnímá jako náhradu jeho jmenovce v prvním týmu. Lze tedy i předpokládat, že ho v nominacích prvního týmu s postupem času uvidíme častěji.

Předešlé díly o barcelonských odchodech naleznete zde (1.díl) a zde (2.díl). Následující díl zaměřený na příchody naleznete zde (4.díl).

Zajímáte se o dění v klubu FC Barcelona podrobněji? Navštivte náš spřátelený portál FCBarcelona.cz

Reklama

Oblíbené