Spojte se s námi

Fotbal

Barbora Votíková má za sebou premiérový start v dresu Tottenhamu, který oslavila čistým kontem a vysokou výhrou

V srpnu tohoto roku oznámila česká brankářka, že opouští francouzské PSG a přestupuje do Tottenhamu Hotspur. Nyní se Barbora Votíková konečně postavila mezi tyče a ihned slaví vysokou výhru. Měla ovšem možnost ukázat své kvality?

Publikováno

dne

V srpnu tohoto roku oznámila česká brankářka, že opouští francouzské PSG a přestupuje do Tottenhamu Hotspur. Nyní se Barbora Votíková konečně postavila mezi tyče a ihned slaví vysokou výhru. Měla ovšem možnost ukázat své kvality?

Pro oblíbenou českou brankářku a výraznou tvář sociálních sítí rozhodně nebyly poslední dva roky ze sportovního hlediska těmi nejúspěšnějšími. Důvodem byly zdravotní patálie.

V srpnu 2021 oznámila svůj přestup do PSG, který ovšem nevyšel dle jejích představ. V květnu minulého roku si v odvetném utkání Ligy mistryň proti Lyonu přivodila vážné zranění pravého kolene, které si vyžádalo jedenáctiměsíční rekonvalescenci.

Od té doby se mezi tři tyče postavila poprvé letos v dubnu v přátelském utkání české reprezentace proti Maroku.

Po dobu svého angažmá v PSG stihla odchytat třináct utkání, ve kterých udržela hned deset čistých kont. Jedná se o nejlepší (77procentní) úspěšnost ze všech brankářek, které odchytaly alespoň 10 zápasů za poslední dvě sezóny ve francouzské lize.

Votíková za sebou má debut v Anglii

V srpnu tohoto roku oznámila, že si splní sen o chytání na Ostrovech a přestupuje do ženského týmu Tottenhamu Hotspur, kde nyní naskočila do prvního soutěžního utkání. Votíková tak dostala příležitost poté, co první dvě utkání sezony strávila na lavičce náhradnic.

Fotbalistky londýnského klubu v rámci ligového poháru změřily síly s druholigovým Readingem a zápas to byl naprosto jednostranný.

I přes značnou rotaci nedaly její spoluhráčky svému soupeři šanci, potvrdily roli favoritek a deklasovaly jej vysoko 6:0.

Podle statistik, které jsou dostupné na stránkách BBC, neměla Bára v brance bohužel žádnou výraznější práci a nemohla ukázat své kvality, neboť na její svatyni nevyslaly soupeřky jedinou střelu.

Nezbývá, než doufat, že Barbora dostane brzy šanci i v ligovém utkání. V opačném případě by se do hry dostala až ke konci listopadu, kdy je na programu další utkání ligového poháru.

Zdroj: Livesport, BBC

Reklama

Oblíbené