Spojte se s námi

Ženský fotbal

Barbora Votíková má nové angažmá! Po konci v PSG bude hájit barvy Tottenhamu Hotspur

Česká brankářka Barbora Votíková se může radovat z nového angažmá. Po smolném konci v týmu PSG se přesouvá na Ostrovy, kde bude oblékat dres Tottenhamu Hotspur.

Publikováno

dne

Česká brankářka Barbora Votíková se může radovat z nového angažmá. Po smolném konci v týmu PSG se přesouvá na Ostrovy, kde bude oblékat dres Tottenhamu Hotspur.

Oblíbená brankářka a výrazná osobnost českých sociálních sítí se po delší pauze může těšit z nového působiště.

V srpnu 2021 oznámila svůj přestup do PSG, který ovšem nevyšel dle jejích představ. V květnu minulého roku si v odvetném utkání Ligy mistryň proti Lyonu přivodila vážné zranění pravého kolene, které si vyžádalo jedenácti měsíční rekonvalescenci a od té doby tedy nechytala.

Po dobu svého angažmá stihla odchytat třináct utkání, ve kterých udržela hned deset čistých kont. Jedná se o nejlepší, 77procentní úspěšnost ze všech brankářek, které odchytaly alespoň 10 zápasů za poslední 2 sezóny ve francouzské lize.

Táhlé zranění bylo jednou z příčin, proč se s ní PSG rozhodlo neprodloužit smlouvu. Podle jejích slov z rozhovoru pro TN.cz, hrálo roli více důvodů, ale zranění bylo jedním z těch nejhlavnějších.

O Votíkovou se zajímalo více klubů, ale jejím snem bylo působení na Ostrovech. Tento sen se ji splní, neboť bude nastupovat za Tottenham Hotspur.

A jak si vlastně ženský tým klubu ze severu Londýna vede? Řekněme, že Barboru bude čekat v brance nejspíš hodně práce.

Minulý ročník ukončili na deváté příčce tabulky z dvanácti možných a nelichotivou bilancí jednatřiceti vstřelených branek a sedmačtyřiceti obdržených.

Šestadvacetiletá brankářka by měla na svých zádech nosit dres s číslem jedna. Nový ročník ženské anglické ligy je na programu od října.

Zdroj: Twitter – Tottenham Hotspur Women, TN.cz

Reklama

Oblíbené