Spojte se s námi


Chance Liga

Baníkovské déjà vu! Nekoukatelný humus plný chyb, změna musí být. Jak reaguje veřejnost na remízu s Karvinou?

V ligové tabulce mohl odskočit na šest bodů, místo toho se ale v Ostravě opět řeší zklamání z výsledku domácího zápasu. Baník v utkání 28. kola Fortuna ligy zaznamenal další ztrátu, když s Karvinou pouze remizoval 2:2. Jak reaguje veřejnost?

Publikováno

dne

V ligové tabulce mohl odskočit na šest bodů, místo toho se ale v Ostravě opět řeší zklamání z výsledku domácího zápasu. Baník v utkání 28. kola Fortuna ligy zaznamenal další ztrátu, když s Karvinou pouze remizoval 2:2. Jak reaguje veřejnost?

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Baníkovské déjà vu – přesně takhle lze interpretovat další bodovou ztrátu na domácím hřišti. Tentokrát svěřenci Pavla Hapala ztratili důležité body co do boje o kvalifikaci do pohárové Evropy s poslední Karvinou, se kterou remizovali 2:2.

O motivaci přitom bylo postaráno. Ostatní týmy ucházející se o příčky zajišťující účast v evropských pohárech prohrály, Baník tedy v ligové tabulce mohl na čtvrtém místě odskočit páté Mladé Boleslavi už na rozdíl šesti bodů.

Jenže výkon zejména v druhém poločase neodpovídal ambicím klubu, který by v příštím soutěžním ročníku mohl, potažmo měl hrát evropské poháry. Zcela objektivně se dá říct, že se v Ostravě točí v jednom nekonečném kruhu.

Herní plán Baníku zjevně dlouhodobě není dostatečně účinný na to, aby jeho fotbalisté dokázali překonat blok několika hráčů soupeře. Byť jistě, překonávat obranný val rozhodně není jednoduchá záležitost. Avšak v případě FCB se jedná o vzorec, který se neustále opakuje.

A navíc, v zápase s Karvinou měl Baník i několik příležitostí na efektivně proměněný brejk. Jenže akce byly příliš pomalé, nepřesnost přihrávek vysoká a trenér Hapal na to nedokázal dostatečně zareagovat. V Ostravě se tedy i přes početnou návštěvu (přes 12 tisíc skvěle fandících diváků) zrodila remíza 2:2, tedy další bolestná domácí ztráta.

Baník doma zase ztratil, jak reaguje veřejnost?

„Pánové, pokud to bylo domluvené, tak klobouček. Pokud ne, tak jsem po dnešku s koncem pana Hapala absolutně v míru,“ reaguje na remízu s Karvinou jeden z fanoušků Baníku.

„Před velmi zaplněným stadionem podat tak bídný výkon je neakceptovatelné,“ má jasno další z příznivců ostravského klubu.

„V druhém poločase jsem na tribuně přemýšlel o tom, že by se Baník ani raději neměl dostat do pohárů v Evropě. S tím, co hráči předváděli, to bude totální ostuda pro český fotbal. Jestli takhle pojedete hrát na Spartu, tak budeme rádi, když neodjedeme s pětkou,“ komentoval naštvaný fanoušek Baníku pod videem odkazujícím na vyjádření trenéra Hapal na tiskové konferenci.

Velice podobně hovoří i mnoho dalších fanoušků Baníku, a to nejen na platformě X. Stovky komentářů se objevilo pod oznámením konečného výsledku také na facebookovém profilu ostravského klubu. Nutno ale dodat, komentář k remíze 2:2 si na platformě X neodpustil také Ondřej Novotný.

„No jo no, lehké to nebylo a nebude. Taková ta zase hořká pachuť v krku. (Tohle jsou) dva (ztracené) body, které snad nebudou znamenat Evropu bez Baníku Ostrava. Pro nás všechny varování, že více varovných prstů fakt nepotřebujeme. Změny musí být, i kdyby se třeba všechno odteď vyhrálo,“ napsal Ondřej Novotný.

V příštím kole čeká fotbalisty Baníku Ostrava utkání na Spartě, která co do boje o mistrovský titul chce uhrát všechny tři body. Slezský celek tak má před sebou velmi náročný úkol. Letenští totiž v rámci této ligové sezóny doma zatím ztratili body pouze dvakrát. A to se Slavií a Mladou Boleslaví.

Zdroj: Fortuna liga, FC Baník Ostrava, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.