Spojte se s námi


Fortuna liga

Baník ztrátou s Karvinou odmítl utéct Mladé Boleslavi na šest bodů, Olomouc slaví po sérii porážek

Fortuna má za sebou takřka celé 28. kolo a v neděli odpoledne nebyla nouze o zajímavé výsledky. O jeden z nich se postaral Baník Ostrava, který doma odmítl šestibodový náskok na Mladou Boleslav a doma pouze remizoval s poslední Karvinou.

Publikováno

dne

Fortuna má za sebou takřka celé 28. kolo a v neděli odpoledne nebyla nouze o zajímavé výsledky. O jeden z nich se postaral Baník Ostrava, který doma odmítl šestibodový náskok na Mladou Boleslav a doma pouze remizoval s poslední Karvinou.

Sobotní program Fortuna ligy nám nabídl výhry Hradce Králové se Slováckem, Teplic na Mladé Boleslavi, Českých Budějovic se Slovanem Liberec a Sparty v Ďolíčku nad Bohemians.

28. kolo pokračovalo i v neděli a odpolední zápasy nám nabídly zajímavé výsledky. Baník Ostrava díky porážce Mladé Boleslavi mohl utéct na náskok šesti bodů a výrazně se přiblížit evropským pohárům.

V zápase vedl po krésné trefě Ewertona z vlastní poloviny hřiště, ale přišlo vyrovnání od Martina Regáliho. Ewerton z pokutového kopu vrátil Baníku vedení zpět, v závěru ale o výsledku 2:2 rozhodl Andrija Ražnatovič.

Baník je díky tomuto výsledku čtvrtý s náskokem 4 bodů na Mladou Boleslavi a pěti na Slovácko, které padlo potřetí v řadě. Karviná je po výhře Dynama poslední a v závěru ligy musí zabrat, aby se vymanila ze sestupové příčky.

Sigma Olomouc se trápí a fanoušci vyhazují vedení klubu v čele s Ladislavem Minářem. Situace je pořádně napjatá, avšak další porážka z toho nebyla, nýbrž důležité tři body.

Domácí Sigma hrála od 28. minuty bez vyloučeného Jiřího Spáčila, nakonec ale vyhrála díky trefě Juraje Chvátala a připsala si důležité 3 body, díky kterým je osmá a na skupinu o titul ztrácí pouhé tři body.

Jablonec prohrál 4. zápas v řadě a je na 12. pozici. Na barážový Zlín má náskok pouhých 4 bodů a pokud se včas nevzpamatuje, může mít po odehrání skupiny o udržení pořádný problém.

Souboj Zlína s Pardubicemi jistojistě uvidíme v této sezoně ještě jednou, oba týmy se nemohou dostat ze skupiny o udržení a v 28. kole si body rozdělily. Cennější je to pro Pardubice, který mají na baráž náskok 4. bodů.

Zdroj: Fortuna liga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.