Spojte se s námi


Fortuna liga

Baník v pátek přivítá rozjetou Sigmu

Publikováno

dne

V pátek se odehrají dva zápasy 11. kola HET ligy. Jedním z nich bude i duel mezi Baníkem Ostrava a Sigmou Olomouc. Zápas startuje ve 20:15.

Baník Ostrava

Baníku se celkem podařil vstup do sezóny, když dokázal porazit Brno na jeho vlastním hřišti. To bylo první kolo, ale od té doby v lize nevyhrál a nasbíral pouze 4 další body za 4 remízy (všechny doma). Baník se snaží pod vedením bývalého stopera Kučery, hrát ofenzivní fotbal. To se mu sice daří, ale na úkor většího množství inkasovaných gólů.

Baník je tak aktuálně až na 14, pozici, se 7 body a skóre -8. Dva soupeřy za ním (Brno a Jihlava) mají stejný počet bodů. Trenér Kučera, nebude muset v tomto zápase použít T. Mičolu (Z 5/1), který si v posledním ligovém kole obnovil zranění. K dispozici však bude legenda a zároveň nejlepší střelec Baroš (U 8/4).

Sigma Olomouc

Sigma zatím fotbalovou veřejnost překvapuje, v pozitivním slova smyslu. Ve třetině ligy je na 3. místě s 21 body a skóre +10, pouhý bod za druhou Slavií. Sigma v lize prohrála zatím pouze jednou. Byla to těsná porážka na hřišti suverénní Plzně. Jinak se Sigmě daří bodovat doma i venku. Ve dvou posledních ligových venkovních zápasech navíc vyhrála, když si přivezla plný počet bodů z Karviné a Jihlavy.

V posledním ligovém kole Sigma remizovala doma 0:0 s Jabloncem (4). Trenér Jílek má znovu k dispozici útočníka Chorého (7/1), ale díky jeho zranění má příjemné starosti s tím, že i ostatní ofenzivní hráči, mají dobrou formu. Pro tento zápas nehlásí Sigma zatím žádné zraněné.

Prediction

V posledních 4 vzájemných ligových zápasech (od roku 2016) vyhrála dvakrát Sigma, jednou Baník a jedno utkání skončilo remízou. Naposledy se týmy utkaly v květnu 2017 (ještě ve FNL) a v Olomouci se zrodila remíza 0:0.

Olomouc předvádí rozhodně lepší výkony než Baník. Trochu mě překvapují vyrovnané kurzy SK. Baník nedokázal zvítězit ani proti horším soupeřům. Otevřená hra domácích navíc bude Sigmě „po chuti“. Doporučuji sázet výhru hostů, případně pojištěnou v rámci DNB či AH0.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.