Spojte se s námi


Fortuna liga

Baník do Evropy? Chceme vyhrát a dojít si pro 3 body, burcuje Hapal před Slováckem. Spoléhá i na pomoc fanoušků

Ostravský Baník v rámci posledního kola nadstavbové části Fortuna ligy vyzve na svém stadionu Slovácko. Pro slezský celek půjde jednoznačně o nejdůležitější zápas sezóny. Co před klíčovým střetnutím řekl trenér Baníku Pavel Hapal?

Publikováno

dne

Ostravský Baník v rámci posledního kola nadstavbové části Fortuna ligy vyzve na svém stadionu Slovácko. Pro slezský celek půjde jednoznačně o nejdůležitější zápas sezóny. Co před klíčovým střetnutím řekl trenér Baníku Pavel Hapal?

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Baník má za sebou poměrně rozporuplnou sezónu. O tom, jestli bude úspěšná nebo ne napoví už nadcházející střetnutí se Slováckem.

Velká část fanoušků slezského klubu si v průběhu sezóny zcela objektivně stěžovala na herní projev v mnoha zápasech nebo na děsivou negativní šňůru v domácích zápasech.

Na druhou stranu, byť i díky zaváhání konkurence, bojuje Baník o konečné čtvrté místo tabulky Fortuna ligy a tím pádem o kvalifikaci do evropských pohárů. Kouč Pavel Hapal se svým mužstvem výsledkově už nyní dosáhl na nejlepší sezónu za hodně dlouhou dobu.

Nicméně, nejen fanoušci, ale zkrátka všichni, kteří mají co dočinění se slavným ostravským celkem, věří a doufají právě v postup do pohárové Evropy.

Cíl pro poslední zápas sezóny se Slováckem je tedy naprosto jasný – výhra a zisk plného počtu bodů. Pátý Baník však zároveň musí doufat, že o bod vzdálená čtvrtá Mladá Boleslav na Slavii vybojuje maximálně bod za remízu.

Hapal před Slováckem

Tohle všechno si trenéři Baníku v čele s Hapalem moc dobře uvědomují. Co právě hlavní trenér Slezanů pronesl před utkáním se Slováckem?

„Všichni víme, jak moc důležité utkání to je. Nálada v týmu je bojovná a věřím, že to bude poznat na našem výkonu. Hrát třeba na remízu a spoléhat na to, že Slavia doma porazí Boleslav, to rozhodně nebudeme, to by bylo obrovsky ošidné,“ uvedl Hapal na klubovém webu.

„Jdeme do toho soustředění sami na sebe a s tím, že chceme vyhrát a získat tři body, které by nám za určitých okolností mohly zajistit čtvrté místo. Až pak se budeme zajímat o výsledek Slavie. Strašně bych si přál, aby přišlo co nejvíce lidí na stadion a pomohli nám k vítězství,“ doplnil.

Zdroj: Fortuna liga, FC Baník Ostrava

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.