Spojte se s námi


Fortuna liga

B-tým Sparty potvrzen ve FNL! Jaké jsou jeho šance?

Sparta se od příští sezony bude objevovat nejen v první, ale i ve druhé nejvyšší soutěži. Tým vedený Michalem Horňákem se již v loňském roce po 8 zápasech držel na prvním místě tabulky skupiny A ČFL s 21 body.

Publikováno

dne

Sparta se od příští sezony bude objevovat nejen v první, ale i ve druhé nejvyšší soutěži. Tým vedený Michalem Horňákem se již v loňském roce po 8 zápasech držel na prvním místě tabulky skupiny A ČFL s 21 body. Se 7 zápasy a 18 body ho následovaly Domažlice a s 8 utkáními a 17 body „béčko“ Plzně.

Zdroj: AC Sparta Praha

Od loňského roku se počet týmů ve FNL vrátil na 16 týmů. Z Fortuna Ligy sestoupily Zbrojovka Brno, Příbram a Opava, opačným směrem pak putuje Hradec Králové. Do FNL se pak z nižší soutěže probojoval tým Vyškova a právě Sparta B.

Aktuálně tvoří Horňákův kádr 26 hráčů, z toho 2 brankáři, 9 obránců, 9 záložníků a 6 útočníků. Tito fotbalisté se sešli již v úterý 15. června, když se připravovali na první přípravný zápas, který odehrají proti Dukle Praha.

Mimo to odehrají ještě 5 dalších utkání, nejkvalitnějším soupeřem by měl být účastník evropských pohárů Jablonec.

Spartu by měl v útoků táhnout hlavně Daniel Turyna, který byl loni druhým nejlepším střelcem sparťanské rezervy. V záloze již několik sezon působí velezkušený Lukáš Vácha, který vnáší do týmu klid a jistotu.

Zajímavé bude také pozorovat brankářskou dvojici, kde oba muži v rukavicích budou de facto teprve sbírat zkušenosti. Na 19letého Jakuba Tůmu a o rok staršího Adama Benadu tak čeká skutečně křest ohněm. Je ale pravdou, že jak je u rezervy běžné, i další hráči jsou velmi mladí a pouze výjimky mají 25 a více let.

Šance na nějaký větší úspěch tak u tohoto týmu nehledejme. Pokud by se Horňákovým svěřencům podařilo zůstat ve FNL, byl by to skvělý rok.

Uvidíme, jak si B-tým povede v následující sezoně, která startuje již o víkendu 24. a 25. července a los bude uskutečněn ve středu 16. června na losovacím aktu LFA. Bude také schválena finální soupiska všech 16 týmů.

Zdroj: AC Sparta Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.