Spojte se s námi


Fotbal

Až zemřu, na stadionech v Maďarsku se bude určitě držet minuta ticha, říká po výhře nad Anglií trenér Maďarska Marco Rossi

Maďarsku se v úterý povedlo uštědřit Anglii nejhorší porážku na domácím hřišti od roku 1928. Jde již o druhé vítězství Maďarů za poslední dva týdny, když se svěřencům italského trenéra Marca Rossiho podařilo zvítězit i v úvodním kole Ligy národů v Puskás Aréně.

Publikováno

dne

Maďarsku se v úterý povedlo uštědřit Anglii nejhorší porážku na domácím hřišti od roku 1928. Jde již o druhé vítězství Maďarů za poslední dva týdny, když se svěřencům italského trenéra Marca Rossiho podařilo zvítězit i v úvodním kole Ligy národů v Puskás Aréně.

Sedmapadesátiletý kouč zatím s Maďarskem předvádí velmi dobrý fotbal. Už na Euru v minulém roce dokázal remizovat se svým týmem ve skupině s aktuálními světovými šampiony z Francie a také s Německem.

Nepodařená kvalifikace o MS

Kvalifikační cyklus o mistrovství světa v Kataru skončilo pro Maďary zklamáním, díky prohrám ve dvojzápase s Albánií se na letošní svátek fotbalu nepodívají. Už v této kvalifikaci se tým kolem Dominika Szoboszlaie dvakrát utkal s Anglií, doma z toho byla prohra 0:4, venku nadějná remíza 1:1.

A právě od této remízy z října minulého roku se Maďarsko odrazilo ke skvělým výkonům. Ve skupině Ligy národů čekaly Rossiho výběr zápasy s Německem, Itálií a právě s Anglií a zkušený italský stratég ukázal, jakou kvalitní práci s maďarským týmem odvádí.

Úspěch v Lize národů

Nejprve v prvním kole výhra doma v Puskás Aréně nad anglickým výběrem 1:0, následovala velmi těsná prohra 1:2 s nevýraznými Italy. Poté přišla již druhá remíza v řadě s Němci a nyní přišel zlatý hřeb a výhra nad Anglií v poměru 4:0.

„Anglie je mezi velkými favority mistrovství světa, dnešní výsledek je jako zázrak“ vypustil emoce po utkání trenér Rossi a pokračoval, „Jsem šťastný za všechny hráče, zaměstnance, fanoušky a zemi.“

Před nástupem do své funkce říkal Rossi maďarským elitám, že by rád za svým působením u týmu zanechal nějaký odkaz. „Tato výhra je přesně ten odkaz, až zemřu, jsem si jistý, že na stadionech v Maďarsku se bude držet minuta ticha. Je to pro mě obrovský úspěch.“

Zároveň také odkryl svoje další plány, na velké oslavy nebude moc čas. Dnes večer totiž bude mít v Puskás Aréně koncert známá americká kapela Red Hot Chilli Peppers a o den později se Rossi vrací do své rodné země k rodině.

Maďarsko tak zatím vede svoji skupinu Ligy národů a čekají ho už jen dvě zvládnutá utkání proti Itálii a Německu. Je už teď jasné, že se s papírovým outsiderem této skupiny musí počítat.

Zdroj: The Mirror

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.