Spojte se s námi


Bundesliga

Aubameyang si zapsal další rekord

Publikováno

dne

O Dortmundu se toho v poslední době hodně napsalo a ještě hodně napíše. Stejně tak i o Pierre-Emericku Aubameyangovi. O tom se píše zejména v rámci spekulací o jeho přestupu. Tentokrát se mu však povedlo zapsat se mezi rekordmany Bundesligy.

Dnes hrál Dortmund proti Werderu Brémy a opět prohloubil svoji krizi, když prohrál 1:2. Jediný gól Dortmundu vstřelil právě osmadvacetiletý gabonský sniper.

Tento gól měl číslovku 97. a získal jím titul aktuálně nejlepšího afrického střelce v německé Bundeslize. Dosud tento titul vlastnil legendární Anthony Yeboah z Ghany, což je dnes již 51. letý funkcionář.

Aubameyang na 97. gólů v Bundeslize potřeboval 141 zápasů. Podobně mu to pálí i za repre Gabonu, v 49 zápasech skóroval devatenáckrát. Největším úspěchem Aubameyanga je titul nejlepšího afrického hráče roku 2015. V sezóně 2016/2017 se stal králem střelců v Bundeslize.

Letos se právě Aubameyangovi daří v Dortmundu skoro jako jedinému. V 13ti ligových startech stihl nasázet už 12 branek. O to více bude bolet jeho případný odchod.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.