Spojte se s námi


Premier League

Arsene Wenger? Nejvyšší čas odejít…

Publikováno

dne

Arsene Wenger toho dokázal jako fotbalový trenér nespočet a stal se z něho opravdu velký muž, za kterého mluví činy a je dost možné, že některé jeho rekordy budou desítky či stovky let nepřekonatelné. Ovšem velký muž by měl odejít v tom nejlepším, což už se 68letému Francouzovi nepodaří a každým odehraným zápasem si ho fanoušci přestávají vážit.

Rodák ze Štrasburku vedl Arsenal do dnešního dne k 1 183 zápasům, z nichž se z vítězství radoval v 684 případech a byl u 2 249 gólů svých hráčů. Jeho největším úspěchem, který pravděpodobně velmi dlouho nikdo nezopakuje a kdo ví, jestli vůbec, byla sezóna 2003/04, kdy prošel Arsenal celou sezónou neporažený a celkem tato série bez porážky trvala 49 zápasů.

Po tomto velkolepém úspěchu se dokázal Arsenal dlouhodobě držet mezi elitou, ovšem žádného velkého úspěchu už Wenger se svým týmem nedosáhl. Samozřejmě mu v cestě stálo mnoho faktorů, kvůli kterým nemohl soutěžit s těmi nejlepšími, ovšem od loňské sezóny, kdy se po 17 sezónách neprobojovali Gunners do Ligy mistrů a bouřili se sami hráči v týmu, tak měl alespoň podle mého názoru přenechat místo dalšímu a odejít se vší ctí. Nebo alespoň oznámit svoji poslední sezónu, což by hráčům určitě dodalo mnoho sil a kvůli někomu takovému by určitě předváděli výkony za hranicí svých možností.

Má však Arsenal dostatečnou kvalitu na to, aby soutěžil s těmi nejlepšími?

Od začátku letošní sezóny to nebylo dvakrát dobré a od prosince dokázal Arsenal zvítězit pouze ve 4 z 14 ligových zápasů. V posledním utkání proti Manchesteru City navíc Gunners doma inkasovali poprvé od roku 1989 tři góly v prvním poločase. Byla to druhá drtivá porážka v několika málo dnech a jasně ukázala krutou realitu dnešního Arsenalu, který se zdá být bez větší motivace a celý tým působí spíše, jako kdyby na něco čekali. Alespoň jejich výkony tomu odpovídají.

K celé této situaci se vyjádřil i uznávaný fotbalový expert Paul Merson (velký zastánce Wengera), podle kterého už letos vidíme Arsene Wengera na lavičce Arsenalu naposledy. V rozhovoru, který poskytl webu goal.com se vyjádřil k jejich posledním výkonům a hráče Gunners popsal doslova jako „Nejhorší tým bez míče v Anglii“.

Majitel Stan Kroenke za francouzským trenérem stojí a vždy mu vyjadřoval podporu, ovšem nyní by jeho názor mohli změnit prázdné sedačky na stadionu a také atmosféra, která je v poslední době velmi komorná.

V dnešní době mají média velkou moc a pokud Arsene Wenger zůstane a Arsenal bude pokračovat v této mizérii, z velkého muže, který dovedl Arsenal mezi elitu se stane ten, který je dlouhou dobu tahal ke dnu. Z francouzského kouče se zkrátka a jednoduše stává kotva, které se Arsenal musí zbavit, aby mohl opět vyplout vstříc těžkým, ale věřím, že velkým zítřkům.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.