Spojte se s námi


Ostatní

Arsene Wenger měl na lavičce United nahradit Alexe Fergusona

Publikováno

dne

V době, kdy sir Alex Ferguson oznámil, že po sezóně ukončí svojí trenérskou kariéru se začal Martin Edwards poohlížet po novém trenérovi, který by navázal na velkolepé úspěchy skotského trenéra.

První volbou byl Arsene Wenger, který ale tuto nabídku odmítl. 67letý trenér Gunners loni odtrénoval v Premier League 22. sezónu a nikdy neměl myšlenky, že by londýnský klub opustil.

 

Jeho debut si odbyl proti Blackburnu Rovers v roce 1996, kdy Arsenal vyhrál 2-0. Od té doby má na kontě 794 zápasů a z toho jeho svěřenci vyhráli 459 utkání. Arsenal pod jeho vedením nastřílel 1 494 gólů a inkasoval 764.

15x byl zvolen trenérem měsíce, naposledy však v říjnu 2015. 3x byl zvolen trenérem roku, naposledy v sezóně 2003/2004. Z titulu v Premier League se radoval také třikrát, i když poslední trofej zvedl nad hlavu před 13 lety.

 

Arsene Wenger v létě podepsal smlouvu na další dva roky a i přes velmi nepovedený začátek letošní sezóny dokázal Arsenal opět vyhrát, když ve svém posledním zápase porazil Bournemouth. Ve čtvrtek čeká Gunners utkání Evropské ligy, ve kterém budou hostit Kolín nad Rýnem.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.