Spojte se s námi


Evropská liga

Arsenal znovu nepřesvědčil, na půdě BATE Borisov prohrál 1:0

Publikováno

dne

Gunners nepředvádí v poslední době kvalitní výkony, což potvrdil i zápas Evropské ligy s BATE Borisov. Na půdě běloruského celku Arsenal prohrál 1:0. Navíc si v odvetě nezahraje Lacazette, který byl v 85. minutě vyloučen.

Už ve druhé minutě se do šance dostal Alexandre Lacazette, který však svou střelou trefil pouze střed brány. Brankář BATE si tak připsal první úspěšný zákrok v utkání.

Po pěkné kombinační akci se do šance dostal i domácí tým. Akci zakončil Milič, který ale míč poslal těsně vedle pravé tyče brány, ve které chytal Petr Čech.

Jediný gól zápasu padl ve 45. minutě. Z přímého kopu se dokázal prosadit Stasevich, který si naskočil na centr a hlavičkou dostal míč za záda českého brankáře a do šaten se tedy šlo za stavu 1:0.

V 56. minutě se prosadil Lacazette, jehož gól však po velmi těsném ofsajdu uznán nebyl. Stav utkání tak zůstal 1:0 pro BATE. V 61. minutě si úspěšný zákrok připsal Čech, který si dokázal poradit se střelou, kterou vyslal jediný střelec zápasu Stasevich.

Arsenal měl více ze hry, ale nemohl se gólově prosadit. V 73. minutě se do velké šance dostal Kolašinac, který však nedokázal s nabídnutou šancí naložit dobře a míč tak skončil daleko od branky běloruského celku.

Lacazettemu zápas nevyšel, což dokazuje i jeho zákrok z 85. minuty na jednoho z hráčů domácí týmu. Za svůj faul obdržel červenou kartu a Arsenal tak musel dohrávat v deseti.

Gunners nepotvrdili roli velkého favorita a na půdě BATE překvapivě prohráli 1:0. Pokud budou chtít svěřenci Unaie Emeryho postoupit, tak musí v odvetném zápasu, který odehrají příští týden před vlastními fanoušky zvítězit.

Reklama

Oblíbené