Spojte se s námi


Fortuna liga

Arabské vykupování hvězd? Taky jsem měl vyšší finanční nabídky, ale přihlížel jsem i k ostatnímu, říká Kadlec 

Dříve soupeřila Premier League s La ligou, dnes je největším rivalem anglické ligy na přestupovém trhu arabská soutěž. Přetahování hvězd z Evropy je nyní nejintenzivnější a pokud sebou stáhne i Kyliana Mbappého, nebude snad již nic nemožné. 

Publikováno

dne

Dříve soupeřila Premier League s La Ligou, dnes je největším rivalem anglické ligy na přestupovém trhu arabská soutěž. Přetahování hvězd z Evropy je nyní nejintenzivnější a pokud sebou stáhne i Kyliana Mbappého, nebude snad již nic nemožné. 

Pokud je nějaké z posledních desíti přestupových období specifické a odlišné, je to rozhodně to současné. Trochu kvůli odchodu Messiho z Evropy do Interu Miami, jednak ale proto, že saúdské kluby nejintenzivněji v historii vykupují nejlepší fotbalisty světa. 

Zatímco předchozí přestupová období arabské celky vykoupily pár hráčů, tentokrát představují zvučnou posilu každý druhý den. Hráčům i jejím dosavadním zaměstnavatelům nabídnou takové peníze, které evropské kluby nejsou schopny dorovnávat. 

Někteří hráči vyšší plat rádi obětují, jsou ale i tací, kteří odejdou v nejlepším věku. Neodolal srbský záložník Sergej Milinkovič Savič, jeho krajanovi a hvězdě Premier League Aleksandaru Mitrovičovi Fulham brání. On na protest prohlásil, že za Fulham již nikdy nenastoupí. 

„Koukám na to tak, že i když jsem v té situaci nebyl, tak taky jsem někam přestupoval. Měl jsem i vyšší finanční nabídky, ale člověk přihlédne i k tomu ostatnímu,“ řekl v pořadu Kudy běží zajíc Václav Kadlec. 

Bývalý reprezentační útočník se v Česku nejvíce ukázal v pražské Spartě. Poté mu vyšel start v zahraničním angažmá, přestoupil do Frankfurtu. Zahrál si i dánskou ligu za Midtjylland. Vždy odcházel primárně za vidinou hrát o přední příčky a evropské poháry.

Pokud se u někoho dá pochopit odchod v ideálním věku z Evropy, pak jsou to Afričané, kteří peníze posílají zpět do chudých částí černého kontinentu. Ukázkovým příkladem jsou v tomto ohledu Senegalci Sadio Mané a Kalidou Koulibaly. Oba v Africe dotují nemocnice.

„Sportovní část je taky důležitá, musí tě to naplňovat. Samozřejmě chápu, když tam jde kluk z Afriky a velkou rodinou. Třeba Koulibalyho chápu,“ pokračoval bývalý reprezentant. 

Aktuálně je nejvíce žhavý případ Kylian Mbappé. Byť si jen těžko lze představit, že by při jeho postavení, kvalitách a věku odešel z Evropy, nabídce z Arábie se absolutně nikdo nevyrovná a v PSG již pokračovat nechce. Real Madrid chce počkat rok, až mu skončí kontrakt.

„Vždyť Mbappé ani jeho děti to neutratí. Nikdo za dalších sto let. Já tomuto nerozumím a nelíbí se mi to. Ale ať tam klidně jdou samozřejmě,“ dodal Kadlec. 

Zdroj: Kudy běží zajíc 

Reklama

Oblíbené