Spojte se s námi


Fotbal

Ani Messi nebyl v jeho věku na takové úrovni. Lamine Yamal debutem na Euru v 16 letech šokoval svět, experti pějí ódy

Španělsko zahájilo EURO 2024 nejlépe, jak mohlo. Porazilo Chorvatsko vysoko 3:0 a svůj podíl na tom měl rekordman Lamine Yamal, který se v 16 letech stal nejmladším hráčem v historii, který naskočil na evropském šampionátu. Hvězda Barcelony oslnila svět.

Publikováno

dne

Španělsko zahájilo EURO 2024 nejlépe, jak mohlo. Porazilo Chorvatsko vysoko 3:0 a svůj podíl na tom měl rekordman Lamine Yamal, který se v 16 letech stal nejmladším hráčem v historii, který naskočil na evropském šampionátu. Hvězda Barcelony oslnila svět.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Největšími favority na zisk titulu mistrů Evropy jsou sice Anglie a Francie, nicméně hned na úvod si řeklo o slovo Španělsko, které doslova přejelo nebezpečné Chorvaty vysoko 3:0. Celek z Pyrenejského poloostrova předvedl vynikající výkon, kterému nechyběla ani obětavost a týmovost.

Nejvíce však všechny zaujal jeden 16letý mladík, klenot z Barcelony, Lamine Yamal. Nastoupil totiž v základní sestavě a ve věku 16 let a 338 dnů se stal vůbec nejmladším fotbalistou, který se kdy na Euru představil.

Yamal odehrál v zápase 86 minut, připsal si jednu asistenci a patřil mezi nejlepší hráče na place. Nad jeho výkonem žasli i ti, kteří už jej znají. Už v dresu Barcelony dokázal být rozdílovým faktorem, nicméně to, jak své výkony dokázal přenést na mezinárodní úroveň, je neuvěřitelné.

Co se týká jeho sezony v dresu Blaugranas, naskočil do 50 soutěžních utkání, v nichž vstřelil 7 gólů a přidal 11 asistencí. Má skvělý driblink, geniální fotbalové myšlení, kreativitu, nechybí mu ani kvalita v zakončení. Zdá se, že má zkrátka vše k tomu, aby byl úspěšný.

Lamine Yamal nadchl i experty

V sobotu si sice připsal teprve svůj první zápas na Euru, nicméně Lamine Yamal už nastoupil do osmého utkání v A-týmu španělské reprezentace. A jeho bilance je neskutečná. Vstřelil totiž 2 góly, k nimž přidal 7 asistencí. Hned 2 si připsal v utkání proti Brazílii, což je skvělá vizitka.

Rio Ferdinand, legendární obránce, jenž spojil většinu kariéry s Manchesterem United, prohlásil, že 16letý klenot je fotbalistou, jenž je nejpodobnější Lionelu Messimu, kterého kdy viděl. Rozplýval se nad jeho výkonem i na sociální síti X.

Mimo to se ale na adresu mladíka vyjádřil také bývalý reprezentant Fernando Llorente. „Ani Messi nebyl v jeho věku na takové úrovni. Dělá neuvěřitelné věci, nemůže být s nikým srovnáván,“ cituje jej server Yahoo.

Yamal proti Chorvatům předváděl místy individuální akce, které ukazoval Lionel Messi v nejlepších letech. Luka Modrič jej nicméně chválil už před zápasem. Dokonce před ním všechny varoval. Až tak jedinečný talent máme příležitost sledovat.

Zdroj: Yahoo, X, UEFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.