Spojte se s námi


Fotbal

Luka Modrič před soubojem se Španělskem překvapivě varuje před 16letou senzací z Barcelony a má jasný cíl: Chceme dosáhnout velkých věcí

Chorvatsko má obrovskou smůlu. Malá země se totiž na EURO 2024 musí porvat o postup do další fáze ve skupině smrti. Luka Modrič a spol. však chtějí dojít co nejdále. Už v sobotu odpoledne se utkají s jedním z největších favoritů na zlato.

Publikováno

dne

Chorvatsko má obrovskou smůlu. Malá země se totiž na EURO 2024 musí porvat o postup do další fáze ve skupině smrti. Luka Modrič a spol. však chtějí dojít co nejdále. Už v sobotu odpoledne se utkají s jedním z největších favoritů na zlato.

1 000 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Nejatraktivnější skupina v rámci letošního mistrovství Evropy? Jednoznačně skupina B, v níž najdeme Španělsko, Itálii, Chorvatsko a Albánii. Boj o postup tak bude hodně vyrovnaný a náročný pro všechny týmy, minimálně se s tím počítá.

Nicméně i díky tomu se hned druhý den turnaje dočkáme velké a atraktivní bitvy. V sobotu odpoledne proti sobě nastoupí Španělsko a Chorvatsko. Jedná se jednoznačně o největší tahák sobotního fotbalového programu.

Favoritem zápasu bude Španělsko, to ale nic neznamená. Luka Modrič se svou zemí dokázal nejednou překvapit. Jestli někdo dokáže pravidelně zářit na velkých turnajích, je to právě Chorvatsko. Pro legendu Realu Madrid je to navíc zřejmě poslední možnost dosáhnout velkého úspěchu na Euru.

Právě 38letý záložník byl před utkáním naháněn novináři, kteří se snažili získat jeho vyjádření k duelu se Španělskem. Minimálně jednou odpovědí jeden z nejlepších záložníků historie překvapil.

Luka Modrič varuje před 16letou senzací

Zatímco Chorvatsko spoléhá primárně na své veterány, mezi které patří i Luka Modrič, Španělsko má ve svém kádru několik mladých hvězd. Tou nejmladší bude Lamine Yamal, 16letá naděje Barcelony.

Právě k věkovému rozdílu mezi nimi se Modrič vyjádřil. Ostatně je dělí 22 let a Chorvat neskrývá údiv. „Když to slyším, připadám si hrozně starý. Ale na věku nezáleží. Jde o to, co předvádí na hřišti. Lamine Yamal dokázal v sezoně neuvěřitelné věci, všichni ho vidíme jako velkou hrozbu ze strany Španělska. Má ohromný potenciál a skvělou kariéru před sebou,“ cituje jej Diario AS.

Yamal zasáhl v této sezoně do 50 zápasů, v nichž vstřelil 7 gólů a posbíral také 10 asistencí.

Co se týká Chorvatska, tak má Modrič o hlavní silné stránce jasno. Zmínil jednotnost celého týmu. Pro některé to ale může být poslední šance na mistrovství Evropy uspět. „Máme možná nejtěžší skupinu na turnaji, ale v posledních letech jsme ukázali, že dokážeme hrát na nejvyšší úrovni a že patříme mezi nejlepší týmy na světě. Můžeme to zopakovat. Doufáme, že dosáhneme něčeho významného,“ říká kapitán.

Zdroj: Diario AS, Transfermarkt, UEFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.