Spojte se s námi


Ostatní

Anglické týmy zpátky v Evropské špičce

Publikováno

dne

Po šestileté odmlce anglických týmu v honbě za tzv. ,,Ušatým pohárem” a dominanci španělských gigantů, přichází období, kdy se začíná blýskat na lepší časy.

Zlomové období se zdá být léto 2016, kdy do předních týmů anglické soutěže přišli vyhlasný trenéři. Největší bombou bylo ohlášení Guardioly v ManCity, městský rival z United ale nezůstal pozadu, přivedl Josého Mourinha, který byl v zimě propuštěn z Chelsea. Naopak do Chelsea putoval temperamentní Antonio Conte, který sklízel úspěchy na Italské scéně.

Nesmíme opomenout ani příchod Jürgena Kloppa do Liverpoolu v roce 2015, německý stratég, nedisponující tak hvězdným kádrem, dokáže svým ofenzivnim pojetím hry vyhrávat velké zápasy.

Sezóna 2016/17 z Evropského pohledu:

V Lize mistrů se ze zmíněných týmu představil pouze Manchester City, jejich cesta skončila už v osmifinále, pro Pepa Guardiolu to bylo nejhorší umístění vůbec.

V Evropské lize se představil Manchester United. Lákavou trofej, kterou tento klub do té doby ve sbírce neměl, dokázali svěřenci Josého Mourinha ukořistit a tím si zajistit i start v letošní sezóně Ligy mistrů.

Sezóna 17/18 Liga mistrů:

V letošní skupinové fázi se nám představuje 5 týmu z Anglie. Z Anglické ligy se kvalifikovaly Chelsea, Tottenham, Manchester City, Liverpool. Jako pátý a už zmiňovaný vítěz Evropské ligy, Manchester United.

Manchester United, City.

Rukopis trenérů je v jejich druhé sezóně zřejmý, oba týmy z Manchesteru vládnou svým skupinám s plným počtem bodů, ukazuje se, že právě tyto dva týmy, by mohli povznést zpět anglický fotbal na Evropský vrchol. Pep Guardiola dokázal transportovat ofenzivní pojetí hry ve stylu ,,Tiki taka” do bleďemodrých, svoje ofenzivní choutky prokazují i v domácí lize, kde mají po 9. kolech nejlepší útok.

Za to tým Josého Mourinha se muže opřít o propracovanou defenzívu, mnohdy kritizovaný trenér, který svým defenzivním pojetím hry nezlepšuje atraktivitu zápasu, tak sbírá úspěchy. Důkazem jsou toho 3 trofeje z minulého roku. A letos toho chce ambiciózní United ještě víc.

Nezaostává ani Chelsea, která je v těžké skupině ,,C” na čele se 7 body. Po minuloročním titulu v lize, chce Antonio Conte zazářit i na Evrposké scéně. Letní přestupové období nebylo v jejich podání příliš podařené, odchod Matiče se zdá ukazovat jako největší ztráta.

Příchody méně zvučných jmen, s výjimkou Moraty, který nahradil nechtěného Diega Costu, ukazují spíše na rozšíření hráčského kádru, než jeho posílení. Ovšem hra postavená na propracované defenzívě a rychlém přechodu do útoku, dělají z Chelsea těžkého soupeře do vyřazovacích bojů.

Liverpool, ofenzivní styl, mnohdy až hurá fotbal, je divácky velmi atraktivní, výsledkově už ale tak přesvědčivý není. Nestabilní výsledky jim v lize zaručují pouze 8. místo. Nejvíce trpí tým v obrané fázi, je velkým překvapením, že v létě nepřivedli kvalitního stopera, kdy zájem o Virgila van Dijka nedokázali přetavit v úspěšný podpis.

Naopak po ofenzivní stránce se zdá být všechno v pořádku, rychlonozí hráči doslova po hřišti létají, naposledy to schytal trpaslík z Mariboru, Liverpool si připsal rekordní výhru 7:0.

Tottenham, svěřenci Mauricia Pochettina předvádějí kvalitní a stabilní výkony. Od let minulých dokáží v týmu udržet i ty největší hvězdy, což je třetí rok v řadě zařazuje k favoritům na vítězství v Premier League.

Největší osobností týmu je bezpochyby Harry Kane, anglický kanonýr má v roce 2017 lepší průměr branek na zápas, než hvězdný Cristiano Ronaldo. Pumpování peněz do nového stadionu Spurs komplikuje plány na přestupovém trhu, kde padají astronomické částky za hráče.

Daniel Levy bude muset otevřít klubovou pokladnu i co se týče nových smluv, platy hráčů kohoutů se zatím nedají srovnat s anglickou elitou, za to jejich výkony ano. Tottenham za poslední roky ušel velký kus cesty, a jsou na správné cestě i na evropské scéně.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.