Spojte se s námi

Ligue 1

Amiens dnes přivítá favorita z Monaka

Publikováno

dne

V dnešní předehrávce 13. kola Ligue 1 přivítá domácí Amiens SC hosty z AS Monaco. Hosté jsou považováni za favority, zda roli potvrdí se můžeme přesvědčit od 20:45.

Amiens

Amiens se aktuálně pohybuje jen těsně nad hranou sestupového pásma. Konkrétně na 17. pozici s 11 body a skóre -6. Hodně si Amiens pomohlo v posledních třech kolech, kdy neprohrálo a získalo hezkých 5 bodů. Napřed doma překvapivě porazilo Bordeaux (9) a následně venku dvakrát remizovalo s Guingampem (13) potažmo s Montpellierem (8).

Kouč Lélissier dnes musí řešit tři absence kvůli karetním trestům. Týká se to konkrétně hráčů: Adenon (O 12/0), Ieisch (O 5/0) a N´Gosso (Z 7/1). K tomu navíc zranění nepustí do hry Bodmera (O 3/0) a Fofanu (Z 2/0). Hlavně obrana bude mít s absencemi potíže, kádr Amiens totiž není příliš široký.

Amiens nejspíše nastoupí ve formaci 4-2-3-1 a ve složení: Gurtner – Avelar, Dibassy, Prince, Hajjam – Monconduit, Zungu – Manzala, Kakuta, Gakpe – Konate.

http://gty.im/837521900

Monaco

Knížecí klub z Monaka je druhý o čtyři body za vedoucím PSG. Má však velmi pěkné skóre +22. Monako bojuje na dvou frontách. Příští týden jej čeká zápas v UCL doma proti Lipsku. V lize Monako tři poslední zápasy vyhrálo a neinkasovalo ani gól. Dát jich naopak zvládlo hned 10. Největší nášup si v odnesl hostující Guingamp (6:0) v posledním ligovém kole.

Také trenér Jardim počítá před dnešním zápasem nějaké ztráty. Kvůli zranění mu bude chybět Sidibe (O 7/1) a Lemar (Z 10/1). Nejisté jsou pak starty Kongola (O 1/0), Traorého (Z 3/3) a Boschilli (Z 3/0). Většinou se jedná o hráče po zranění, kteří dohánějí kondici. Podobně je na tom i Falcao, který je uzdraven a mohl by do zápasu nastoupit i od prvních minut.

Jardim vyšle své muže na trávník ve formaci 4-2-3-1 a ve složení: Subašič – Raggi, Glik, Jemerson, Jorge – Moutinho, Fabinho – Lopes, Tielemans, Keita – Jovetič.

http://gty.im/862496640

Prediction

SK favorizují hosty a pokud ti naváží na formu, kterou měli před reprezentační pauzou, měli by bez potíží vyhrát. Amiens před přestávkou také nemělo špatnou formu, ale Monaco je top tým a v těchto zápasech by tým, který pomýšlí na titul měl vyhrávat. Hráči budou chybět oběma stranám. Troufám si však tvrdit, že absence domácích jsou závažnější. Zejména kvůli užšímu kádru. Stejně jako bookies věřím dnes ve dvojku.

Reklama

Oblíbené