Spojte se s námi


Golf

Američané obhájili golfový Ryder Cup. Na dálku je podporoval i Tiger Woods

Nejlepší golfisté světa mají za sebou sváteční víkend v podobě skončeného Ryder Cupu. Na hřišti Whistling Straits Golf Course v americkém Wisconsinu doslova rozmetal domácí tým výběr Evropy 19:9. Ráz drtivého vítězství nastartoval už úvodní hrací den.

Publikováno

dne

Nejlepší golfisté světa mají za sebou sváteční víkend v podobě skončeného Ryder Cupu. Na hřišti Whistling Straits Golf Course v americkém Wisconsinu doslova rozmetal domácí tým výběr Evropy 19:9. Ráz drtivého vítězství nastartoval už úvodní hrací den.

Po loňském odkladu způsobeném pandemií koronaviru se Ryder Cup vrátil s pořadovým číslem 43 v plné parádě a s diváky na hřišti. Papírovým favoritem byl už před turnajem tým USA, který dokázal předpoklady naplnit, když dominoval od samého začátku.

Po dvou hracích dnech vedla Amerika 11:5. K velkému obratu by musel nastat doslova zázrak, souběžně s naprostým kolapsem hráčů USA, který se nekonal. I v neděli byli domácí golfisté o třídu lepší, slavnou trofej dokázali obhájit drtivým poměrem 19:9 na body.

Tak vysoké vítězství je vůbec největším rozdílem v moderní éře Ryder Cupu. Absolutní hvězdou Spojených států se stal Dustin Johnson. Celkem odehrál pět minizápasů, ve všech však dokázal zvítězit a velkou měrou se podepsal na vítězství.

Kapitán vítězného týmu Steve Stricker se po triumfu rozplýval nad důvody, proč dokázali Američané tak jednoznačně zvítězit. Vyzdvihnul především týmového ducha, konkrétně pak zmínil už před turnajem trvající spor mezi Brysonem DeChambeauem a Brooksem Koepkou

Ti se na okruhu PGA totiž nemají zrovna v lásce, přesto dokázali na Ryder Cupu tahat za jeden provaz. „Měli jsme před sebou misi a bylo vidět, že si to všichni hráči vzali za své. Dokonce i Brooks a Bryson odložili svůj spor a byli ochotni hrát spolu. Tohle je nová éra golfu v USA,” s úsměvem hlásil Stricker po triumfu.

K vítěztví pomohl Američanům údajně taky Tiger Woods. Ten sice kvůli rehabilitaci po těžké únorové autonehodě nemohl na místo konání dorazit, přesto byl s kapitánem USA po celou dobu v kontaktu a podporoval své kamarády.

Popřál všem nejen hodně štěstí, ale podělil se s hráči i o několik osobních postřehů. Je to skvělé, že se ozval a dodal všem klukům kuráž,” pochvaloval si kapitán týmu USA. Ten totiž letos nominoval na soupisku domácího týmu šest nováčků.

Zdroj: GolfExtra

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.