Spojte se s námi


Premier League

Aliko Dangote, nejbohatší muž Afriky, chce příští rok koupit Arsenal

Publikováno

dne

Nejbohatší muž v Africe se nechal slyšet, že by rád převzal londýnský Arsenal a to již v roce 2021. Aliko Dangote však upozorňuje na to, že tak učiní pouze v případě, pokud stihne dokončit několik rozdělaných projektů.

Dvaašedesátiletý Afričan založil svoji firmu Dangote Group, která se zaměřuje na obchod s cukrem, cementem, rýží, moukou a několika dalšími věcmi, v roce 1981.

Vzhledem k ohromnému kapitálu Dangota by se Arsenal mohl konečně dočkat tolik chtěné investice do posil, které v minulých letech z různých důvodů nepřicházely.

„Je to tým, který bych jednoho dne rád koupil, ale mám řadu jiných projektů, na které se nyní budu koncentrovat. Snažím se nyní dokončit budování své společnosti a poté, až skončím, možná už v roce 2021 budeme připraveni Arsenal koupit,“ řekl africký miliardář v David Rubenstein Show.

„Jakmile všechny své rozdělané projekty dokončím, tak se budu snažit dostat Arsenal na vyšší úroveň,“ řekl Dangote a jistě tak dal každému fanouškovi Gunners velkou naději.

Vypadá to tak, že by londýnský klub mohla čekat zajímavá budoucnost. Před nedávnem navíc převzal tým mladý a nadějný trenér Mikel Arteta, jenž by si mohl poskládat tým podle svých představ.

Uvidíme tak, co nám přinese příští rok. Je ale možné, že Arsenal již brzy uvidíme na podobné úrovni, na které se nyní pohybuje například Manchester City.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.