Spojte se s námi


Fortuna liga

Alexandru Chipciu: Stanciu? Přál jsem mu prohru proti Spartě. Sparta je nejlepším klubem v České republice

Třiatřicetiletý Alexandru Chipciu si během svého působení ve Spartě zamiloval klub i fanoušky. V rozhovoru pro Ruik se rozpovídal o angažmá v Praze, nebo rumunských spoluhráčích Florinu Nitovi a Nicolae Stanciem.

Publikováno

dne

Třiatřicetiletý Alexandru Chipciu si během svého působení ve Spartě zamiloval klub i fanoušky. V rozhovoru pro Ruik se rozpovídal o angažmá v Praze, nebo rumunských spoluhráčích Florinu Nitovi a Nicolae Stanciem.

V sezóně 2018/19 jste působil v pražské Spartě, jak vzpomínáte na působení na Letné?

Cítil jsem se tam opravdu dobře. Praha je skvělé město. V roce 2015 jsem byl s manželkou na dovolené v Praze a říkal jsem si, že by bylo skvělé, kdybych tam mohl hrát (smích). No a pak v roce 2018 jsem přišel do Sparty. Fanoušci jsou naprosto úžasní a mám je moc rád. Tímto bych je chtěl aspoň pozdravit. Sparta je prostě nejlepší klub v historii České republiky.

Moje žena a děti si moc užívaly čas strávený v Praze. Byl jsem velmi blízko pokračování v klubu, ale v poslední části sezóny jsem měl psychické problémy po úmrtí mého otce. Moc jsem toho nenatrénoval a jel jsem i do Rumunska řešit nějaké problémy. V té době jsem neměl moc myšlenky na fotbal, ale čas strávený ve Spartě jsem si moc užil.

Během Vašeho působení ve Spartě se stal Tomáš Rosický sportovní ředitelem klubu. Jaký jste s ním měl vztah? A co říkáte tomu, že fanoušci s ním nejsou moc spokojení?

S Rosou jsem měl velmi dobrý vztah. Myslím si, že je chytrý a díky svým zkušenostem toho ví opravdu hodně o fotbale. Ale situaci nemohu komentovat, protože tam nejsem a o té situaci moc nevím.

Ve Spartě jste se potkal i se svými rumunskými krajany Florinem Nitou, Bogdanem Vatajeluem a Nicolae Stanciem. Co říkáte na to, že Nita vůbec nenastupuje? A co jste říkal na odchod Stancia do Slavie Praha?

Ano, byl jsem tam s Nicem, Nitou a Vatajeluem. Všichni to jsou moji dobří kamarádi. Každopádně je velmi zvláštní pro všechny Rumuny, že Nita nehraje. Je to špičkový brankář, což několikrát dokázal i ve Spartě. A dovolím si říct, že i fanoušci ho mají rádi. A Nico? Musím říct, že jsem byl překvapený, když odešel do Slavie. Řekl jsem mu, že až bude hrát proti Spartě, tak budu doufat, že prohraje (smích).

V posledních týdnech se hodně spekuluje o budoucnost Nica Stancia. Myslíte si, že se vrátí do Rumunska, nebo České republiky?

Stanciu pro mě byl jednoznačné nejlepším hráčem české ligy. Nevím, jestli se vrátí do Rumunska, ale všechno je možné. Majitel Kluže je velmi bohatý, takže za něj mohou zaplatit velké peníze. A ve Slavii se stal Nico legendou klubu, takže ani to není vyloučené. Ale netroufnu si říct, kam půjde.

V Rumunsku jste nastupoval za FCSB, kde je prezidentem klubu kontroverzní Gigi Becali. Jaký na Vás udělal dojem?

V Bukurešti jsem prožil skvělé časy. Majitel Becali je opravdu dobrý člověk. S hráči měl vždy velmi dobré vztahy, takže na něj nemohu říct špatné slovo. V tisku bylo hodně věcí o jeho osobě překroucených.

Z FCSB jste přestoupil do Anderlechtu Brusel, kde jste pomohl k zisku mistrovského titulu. Jak vzpomínáte na Anderlecht?

Anderlecht je pro mě srdeční záležitost a vždy bude. V první sezóně jsme se dostali do čtvrtfinále Evropské ligy, vyhráli mistrovský titul a další sezónu jsme hráli Ligu mistrů. Ani druhý rok nebyl špatný. Něco jsem odehrál, ale asi dva až tři měsíce jsem byl se svým tátou v nemocnici. To je prostě fotbal, nemáte místo v základní sestavě nikdy jisté. Ale i tak jsem toho dost odehrál.

Po konci ve Spartě jste se vrátil do Bruselu, kde už jste ovšem nedostal šanci. Rozhodl jste se pro návrat do Rumunska, kde jste nejprve hrál za CFR Kluž a nyní působíte v Universitatea Kluž. Jak jste spokojený doma? A chtěl byste ještě do zahraničí?

V CFR Kluž jsem neprožil povedené období. Možná jsem měl odejít do Turecka, kde jsem měl nějaké nabídky. Ale zase jsem v Kluži vyhrál nějaké trofeje a hrál o evropské poháry. A teď jsem v Universitatea Kluž, což je velmi pěkný klub s nejlepšími fanoušky. Město je moc pěkné a moc si to tady užívám.

A budoucnost? Nevím, jaká bude moje budoucnost. Před příchodem do Universitatea jsem měl nějaké nabídky ze zahraničí, ale nepřijal jsem je. Po konci sezóny mi bude 34 let, tak uvidíme co bude.

Reklama

Fortuna liga

Kuchtův tchán Dufek: Doporučil jsem mu, ať jde do Slavie. V první fázi jsem absolutně nechápal, proč chce do Sparty

Jan Kuchta vyvolal minulé léto pořádný poprask. Útočník Lokomotivu Moskva zamířil na hostování do pražské Sparty, tedy do týmu rivala, poté, co byl oblíbencem fanoušků Slavie. O jeho důvodech se napsalo mnoho, nyní situaci nastínil jeho tchán a zároveň spolumajitel klubu FK Mladá Boleslav Josef Dufek.

Publikováno

dne

Jan Kuchta vyvolal minulé léto pořádný poprask. Útočník Lokomotivu Moskva zamířil na hostování do pražské Sparty, tedy do týmu rivala, poté, co byl oblíbencem fanoušků Slavie. O jeho důvodech se napsalo mnoho, nyní situaci nastínil v rozhovoru pro iSport jeho tchán a zároveň spolumajitel klubu FK Mladá Boleslav Josef Dufek.

Jan Kuchta neodcházel ze Slavie zrovna v nejlepším. V klubu měl mít s některými členy realizačního týmu spory, a tak se spekulovalo o tom, zda se vůbec v budoucnu bude někdy chtít vrátit.

V Lokomotivu hrál půl roku, ovšem válka na Ukrajině jeho angažmá výrazně zkomplikovala a hráč se rozhodl vrátit domů. Pro mnohé možná překvapivě ale nezamířil do Slavie.

Vybral si totiž Spartu, a to i přes to, že se o něj intenzivně zajímal i jeho bývalý klub. Jeho tchán a zároveň spolumajitel mladoboleslavského fotbalového klubu v rozhovoru pro iSport nastínil, jak vypadala situace z jeho strany.

„Na rovinu jsem mu doporučil, ať jde do Slavie. Snažil jsem se mu vysvětlit, že je to pro tak krátkou dobu (roční hostování) nejlepší varianta. I z hlediska tlaku na jeho osobu, na celou rodinu. V první fázi jsem z výše uvedeného důvodu absolutně nechápal, že Honza chce do Sparty.

Pochopil jsem to až časem – a stoprocentně. Až postupně jsem se dozvěděl jeho argumenty. A jsem na něho pyšný, že se nebál jít do konfrontace, protože stoprocentně musel vědět a taky věděl, co ho čeká za peklo u fanoušků,“ řekl Dufek.

Od fanoušků Slavie to schytal pořádně a aktuálně patří mezi jejich nejneoblíbenější hráče. A to i po vyjádření Jaroslava Tvrdíka, který zmínil, že se Kuchta nedostavil na smluvenou schůzku.

Hráč ovšem později situaci vysvětlil tak, že schůzku smluvil jeho agent Milan Martinovič a sám Kuchta předem jasně deklaroval, že do Slavie zamířit nehodlá. S agentem tak ukončil spolupráci.

Dufek poté v rozhovoru nicméně nepromluvil pouze o svém zeťovi, ale také o tom, proč Mladá Boleslav raději než se Spartou obchoduje se Slavií, či o osobě pana Tvrdíka.

Zdroj: iSport

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Našli jsme věci, které musíme vylepšit. Chceme být aktivnější a kompaktnější, řekl Horváth před Brnem

Plzeňská Viktoria úvodní jarní kolo Fortuna ligy nezvládla. S Hradcem Králové doma prohrála 1:2 a propadla se na druhou příčku. V neděli ji čeká výjezd do Brna a cíl je jasný. Je potřeba bodovat naplno.

Publikováno

dne

Plzeňská Viktoria úvodní jarní kolo Fortuna ligy nezvládla. S Hradcem Králové doma prohrála 1:2 a propadla se na druhou příčku. V neděli ji čeká výjezd do Brna a cíl je jasný. Je potřeba bodovat naplno.

Viktoria Plzeň si zdramatizovala již závěr podzimní části, když doma padla se Spartou a poté venku ztratila dva body remízou s Pardubicemi.

Do jara šla v roli vedoucího týmu ligy, o tento primát ale přišla po prohře s Hradcem. Favoritem na titul není a nyní je potřeba pořádně zabrat.

Již v neděli jedou Viktoriáni do Brna, Zbrojovka se taktéž nemůže chlubit dobrou formou, z posledních čtyřech zápasů vybojovala pouhý bod.

„Je to jasné, potřebujeme tři body. Byť Brno doma není úplně slabé, potřebujeme vyhrát a udržet se nahoře.

Po Hradci jsme měli detailní rozbor, stejně jako po každém zápase, a našli jsme věci, které musíme vylepšit. Určitě chceme být aktivnější a kompaktnější, než proti Hradci,“ řekl asistent Horváth v rozhovoru pro klubový web.

Největší pozor si Západočeši musí dát na Jakuba Řezníčka, který je s jedenácti trefami nejlepším střelcem ligy.

„Určitě není náhoda, že Kuba ty góly dává. Je to zkušený hráč a svůj tým táhne, takže naše příprava se týká i toho, jak ho bránit,“ dodal Horváth.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

S trenérem jsme rozebrali momentální situaci. Budu se chtít malými kroky přiblížit k filozofii Slavie, řekl Tomič

Zatím poslední posilou pražské Slavie se stal slovenský pravý bek Michal Tomič. Fotbalista Slovácka se nicméně v Edenu nezdrží, obratem míří do Mladé Boleslavi. Klubovému webu nicméně sdělil své pocity po příchodu.

Publikováno

dne

Zatím poslední posilou pražské Slavie se stal slovenský pravý bek Michal Tomič. Fotbalista Slovácka se nicméně v Edenu nezdrží, obratem míří do Mladé Boleslavi. Klubovému webu nicméně sdělil své pocity po příchodu.

Michalu Tomičovi v létě končila na Slovácku smlouva a k jejímu prodloužení se neměl. I proto v klubu jasně deklarovali, že nemůže počítat s tím, že by na jaře nastupoval.

Toto chování bylo kritizováno, nakonec k němu ale nebude muset dojít. Slovácko totiž dostalo nabídku pěti milionů korun, které s radostí přijalo.

Slovenský bek se tak stal hráčem Slavie, kde bude mít vskutku vysokou konkurenci. „Pocity jsou určitě fantastické. Slavia je největší klub v Čechách, jsem velmi rád, že projevila zájem o to, abych tu mohl být.

Jsem za to velmi vděčný,“ řekl v rozhovoru pro klubový web nový hráč Slavie. V ní se nicméně dlouho neohřeje, obratem byl totiž poslán na hostování do Mladé Boleslavi.

„S trenérem jsem volal a rozebrali jsme momentální situaci i co bude. Budu se chtít malými kroky přiblížit k filozofii Slavie.

Bavil jsem se o tom i s Vencou Jurečkou, vím, že je to o něčem jiném než na Slovácku. Postupnými kroky se chci dostat k tomu, abych mohl Slavii pomoct a odehrát zápasy,“ dodal.

Tento krok sešívaných zřejmě příliš nepotěší pražskou Spartu. Ta totiž do klubu poslala na hostování beka Martina Suchomela, kterého vytíženost se tímto bezpochyby sníží.

Zdroj: SK Slavia Praha

Pokračovat ve čtení

Oblíbené