Reklama

Aktuální změny v kádru Mladé Boleslavi: tři posily a jeden odchod!

FK Mladá Boleslav pokračuje ve zbrojení na blížící se sezónu. Několik hráčů již v průběhu léta přivedla, to však mladoboleslavskému celku nestačilo a nyní angažoval další 3 hráče. Na druhou stranu, jeden hráč klub opouští.

Prvním z trojice posil je Vojtěch Smrž. Tento kreativní bojovník do středové formace přišel již v polovině června z MFK Karviné do přípravy a na testy. Teprve nyní bylo vše oficiálně dotaženo a domluveno roční hostování s opcí pro případný přestup.

“Manažer mně řekl, že má Mladá Boleslav zájem a já měl po pěti letech v karvinském mužstvu také zájem změnit dres, takže před koncem jarní sezóny jsme zahájili jednání.”

“V Mladé Boleslavi jsem párkrát hrál v dorostu i v dospělých, a když jsem sem přišel, tak se mi potvrdilo, že je tady zázemí na vysoké úrovni a nyní poznávám, že všechno funguje, jak má fungovat,” sdělil Smrž, který ve svých čtyřiadvaceti letech podepsal první mimokarvinský kontrakt.

Druhou posilou mladoboleslavského celku se stal David Jurásek. Tento dvacetiletý obránce se zkušenostmi z Brna a Prostějova přestoupil do Mladé Boleslavi a na začátku letošního července podepsal čtyřletou smlouvu.

V aktuální letní přípravě mladoboleslavského klubu nastoupil do všech pěti dosavadních zápasů a z pozice ofenzívně laděného levého beka dvakrát skóroval (proti Trenčínu a Ústí nad Labem).

“Nabídka z Mladé Boleslavi mě hodně potěšila a moc se mně tady libí. Zázemí máme na vysoké úrovni a travnaté plochy, na kterých trénujeme a hrajeme, jsou neskutečně dobře připravené.”

“V kabině si se všemi kluky rozumím, jsem tady opravdu spokojený. Chtěl bych se dostat do sestavy a pravidelně hrát první ligu v Mladé Boleslavi,” prohlásil odhodlaně talentovaný obránce David Jurásek.

Třetí a doposud poslední posilou se stal Ladislav Mužík. Tento hráč týden před koncem července oslaví své třiadvacáté narozeniny, a tak může podpis smlouvy v Boleslavi považovat za podařený dárek ke zmíněnému životnímu jubileu. A to i přestože v těchto dnech léčí poranění stehenního svalu.

“Když zavolal manažer pan Hrdlička, že je o mě zájem z Mladé Boleslavi, začali jsme to hned řešit. Potom jsem mluvil se sportovním ředitelem panem Jinochem i s trenérem panem Jarolímem.”

“Především rozmluva s trenérem pro mě byla zásadní, když mně řekl, co se mnou zamýšlí a co ode mě očekává,” zdůvodnil Mužík své rozhodnutí přestoupit z Pardubic.

Dvaadvacetiletý Mužík podepsal s Boleslaví tříletou smlouvu s platností do 30. června 2024. V aktuální letní přípravě však nastoupil jen do dvou zápasů, když ten druhý (proti Příbrami) nedohrál kvůli svalovému zranění.

V nadpisu avizovaný odchod z kádru Boleslavi se týká Jakuba Klímy, který odchází na roční hostování do Hradce Králové. Součástí hostování je i opce na trvalý přestup.

Třiadvacetiletý obránce je v tréninku s Votroky již od začátku přípravy a zasáhl i do všech přípravných utkání. Klíma v dosavadním průběhu přípravy odehrál šest z osmi poločasů a v tomto ohledu patřil mezi nejvytíženější hráče klubu.

“Jakub může v obraně nastoupit na centrální pozici i z kraje. Na svůj mladý věk má odehrané i těžké zápasy v lize, slibujeme si od něj zvýšení konkurence i kvality v defenzivní řadě,” řekl sportovní ředitel Hradce Jiří Sabou.

Zdroj: FK Mladá Boleslav, FC Hradec Králové

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené